Tiesa.com   |   2014-05-01

Tėvų prašymas: padėkite išsaugoti dukrelės gyvybę

  
Tėvų prašymas: padėkite išsaugoti dukrelės gyvybę Sergant sunkia ir ypatingai reta liga, pagelbėti gali tik dirbtinė arba donoro širdis.

Praėjusiais metais per per Kalėdas jaunai širvintiškių porai gimė laukta dukra Estrėja. Mergytė augo sveika ir džiugino tėvus. Tik laimė truko neilgai. Sulaukusią trijų mėnesių mergaitė susirgo... Gyvenimas pasikeitė staiga, kai kūdikėlis Širvintų priėmimo skyriuje prarado sąmonę.

Santariškėse jai galų gale buvo diagnozuota sunki ir nepagydoma liga – II laipsnio širdies nepakankamumas, kardiomiopatija. Tai ypatingai reta liga, reikalaujanti skubaus ir rimto gydymo. Ją išprovokuoti gali paprasčiausias peršalimas ar virusas.
Sirgdamas šia liga žmogus niekada nepasveiks, bet gyventi ir netgi lengvai dirbti jis galės. Dar visai neseniai ši liga buvo gydoma vieninteliu būdu – širdies transplantacija. Šiandien medicina pasiekė tiek, kad yra taip vadinama Berlyno širdis, kurią implantavus galima pratęsti žmogaus gyvenimą ir jį šiek tiek palengvinti.
 
Tačiau mergytė dar labai maža – kūdikis, o Lietuvos įstatymai nenumato galimybės kompensuoti tokio aparato pirkimo kūdikiui. Aparato kaina – 200 tūkst. Lt. Kol kūdikiui ieškoma donoras – šis aparatas laikinas sprendimas, tačiau jis gali prailginti mažosios Estrėjos gyvenimą.
 
Mažosios Estrėjos tėvai Dalia ir Marius prašo visų galinčių padėti jų dukrai išgyventi ir tiki, kad vieną dieną jie sulauks ir donoro.
 
 Galintys prisidėti prie mažosios Estrėjos išgelbėjimo gali paaukoti į šiam tikslui atidarytą sąskaitą „Swedbank“ banke. Sąskaitos Nr. LT 277300010083278241 (gavėjas Dalia Jančiauskienė).
Daugiau informacijos apie Estrėjos būklę galite rasti svetainėje "Facebook" adresu:
 
  

Žymos: Sveikata, Medicina, Parama,

Komentarai

Naujausi straipsniai