Tiesa.com   |   2013-05-03

Sulieknėti padės įpročiai

  
Sulieknėti padės įpročiai Svorį padės suregulioti sveiki įpročiai.

Norint sulieknėti negana tik sportuoti ar sveikai maitintis. Svarbiausia – suvokti, iš kur atsirado nepageidaujami kilogramai.

Tik išsiaiškinę visus savo žalingus įpročius galėsime juo pakeisti tokiais, kurie padės ne tik numesti svorio, bet ir ateityje jo nepriaugti. Sveikos mitybos ir gyvensenos specialistas Tomas Lenartas atskleidžia, kurie įpročiai gali padėti sulieknėti ir toliau palaikyti nekintantį pageidaujamą svorį. Tikimės, šie specialisto patarimai pravers ir mūsų skaitytojams.
1. Į parduotuvę eikite tik iš anksto susidarę maisto produktų sąrašą. Juk jei norite nevalgyti žalingų ir tukinančių produktų, tai pirmiausia turite jų nepirkti ir neturėti savo šaldytuve!
 
2. Pirkdami maistą skaitykite etiketes, pirkite mažiau cukraus ir mažiau riebalų turinčius produktus.
3. Visada virtuvėje turėkite sveikų ir naudingų produktų atsargų (tai įvairios košės, daržovės, vaisiai, neriebūs, baltymingi pieno produktai).
 
4. Susidarykite asmeninį sveikų, naudingų produktų ir patiekalų sąrašą. Kai nesugalvosite, ko norėtumėte užkąsti, visada galėsite į jį žvilgtelėti.
 
5. Jei žinote, kad neapsieisite be saldumynų ar kitų vengtinų produktų, jų pirkite mažai, tik vienam kartui, jokiu būdu nekaupkite atsargų.
6. Išmokite reguliariai maitintis, nebadaukite! Nepraleiskite pagrindinių valgymų: lengvų ir maistingų pusryčių, sočių pietų ir lengvos vakarienės. Beje, vakarienė turėtų būti suvalgyta iki 18 valandos.
7. Pavalgę pajudėkite, tai padės pajusti sotumą ir atsilaikyti prieš norą nusnūsti po valgio.
 
8. Neturite laiko pietauti ar pusryčiauti? Pasiruoškite maistą iš vakaro ir pasiimkite į darbą. Jokiu būdu nepraleiskite pusryčių ir pietų.
 
9. Mėgstate užkandžiauti? Vietoj užkandžio išgerkite vandens ir pajudėkite. Nepakanka? Visada po ranka turėkite sveikų užkandžių: vaisių, daržovių, džiovintų vaisių, medaus, graikinių riešutų. Graikiniai riešutai yra ypač geras užkandis, turintis daug naudingų Omega 3 riebiųjų rūgščių. Tačiau atminkite, kad visi riešutai yra riebūs ir kaloringi, tad jų padauginti irgi nevalia.
 
10. Valgykite tik tiek, kiek įsidėjote į lėkštę. Jei norite papildyti, palaukite 15 minučių. Jei vis dar jausite alkį, tik tada papildykite lėkštę.
11. Pratinkitės po 16 val. nieko, išskyrus vaisius ir daržoves, nevalgyti.
 
12. Pratinkitės eiti laiku miegoti. Vėliau nei įprastai gulantis dažniausiai atsiranda noras užkąsti, silpnėja savikontrolė.
  

Žymos: Sveikata, Maistas, Antsvoris

Komentarai

Naujausi straipsniai