Tiesa.com, Telegraph.co.uk   |   2017-08-11

Skandalas: žmonės nuodijami ilgiau nei metus

  
Skandalas: žmonės nuodijami ilgiau nei metus
© euronews youtube
Pinigai svarbiau už žmonių sveikatą
Pirmieji naudingi kiaušiniai apyvartoje pasirodė dar 2016 metais.

Skandalas dėl užterštų kiaušinių įgauna pagreitį. Paaiškėjo, kad į Jungtinę Karalystę (JK) pateko žymiai daugiau Fipronilu užnuodytų kiaušinių nei iš pradžių skelbta.

Visi didieji prekybos centrai, tarp kurių ir Asda, Sainsdbury‘s, Morrisons ir visi kiti JK veikiantys prekybos centrai iš prekybos išėmė visus kiaušinius, kurie buvo atvežti tuo laikotarpiu kai prasidėjo skandalas.
Pasirodo, kad žmogui ypač nuodingu chemikalu buvo užnuodyta beveik 1 mln. kiaušinių. Tokie kiaušiniai pateko ir į sumuštinius, ir salotas ir kitus produktus. Anksčiau skelbta, kad į parduotuves buvo patekę vos 21 tūkst. tokių kiaušinių.
 
Šį skandalą gamintojai slėpė gana ilgai, paaiškėjo, kad pirmieji nuodingi kiaušiniai apyvartoje pasirodė dar 2016 metais, tačiau sveikatos organizacijos jokių veiksmų nesiėmė.
 
Dėl šio skandalo jau sulaikyti du įtariamieji, JK fermos taip pat tikrinamos ar jose nebus rasta žmogaus vidaus organus pažeidžiančios cheminės medžiagos.
 
Fipronilas – tai pesticidas, naudojamas raudonųjų erkučių (naminius paukščius dažnai kamuojančių parazitų), taip pat naminių augintinių, blusų naikinimui.
 
Teigiama, kad daugiausiai tokių kiaušinių galėjo pakliūti į JK, Prancūziją, Švediją ir Šveicariją.
 
Nyderlandų institucijos laikinai uždarė 138 paukščių ūkius ir gali paskersti milijonus vištų. Belgija blokavo 57 kiaušinių gamintojų produktų tiekimą.
 
 
 
  

Žymos: Nyderlandai, Skandalas, kiaušiniai, Fipronilas

Komentarai

Naujausi straipsniai