Tiesa.com, Metro.co.uk   |   2019-03-18

Siekiant kovoti su vaikų nutukimu, siekiama dar labiau sugriežtinti nesveiko maisto reklamas

  
Siekiant kovoti su vaikų nutukimu, siekiama dar labiau sugriežtinti nesveiko maisto reklamas
© Pixabay.com

Siekiant sumažinti šalyje gyvenančių vaikų sveikatos problemas, susijusias su nutukimu ir viršsvoriu, skelbiama, kad nesveiko maisto reklamas gali būti leidžiama rodyti tik po 21 val. vakaro, rašo Metro.co.uk.

Šiuo metu kas trečias vaikas pradinę mokyklą baigia jau turėdamas viršsvorio arba nutukęs. Tyrimai atskleidė, kad per savaitę pažiūrėjus daugiau nei 6 nesveiką maistą reklamuojančias programas, per metus vaikų suvartojamas kalorijų kiekis gali padidėti net iki 18 000 kcal. Tiek kalorijų sudaro maždaug 70 šokoladinių batonėlių arba 60 sūrainių, dėl kurių per metus priaugama mažiausiai 2,3 kg.
Sveikatos ir socialinės rūpybos atstovai teigė, kad pasiūlymas nesveiko maisto reklamas rodyti tik po 21 val. jau pateiktas viešam svarstymui.
 
„Jei nerasime efektyvaus būdo, kaip pagerinti vaikų sveikatą, Jungtinėje Karalystėje vaikai gyvens trumpiau nei jų tėvai, – sakė garsus virtuvės šefas Jamie Oliveris. – Tiesą sakant, nesveiko maisto reklamos vaikams daro didžiulę įtaką. Tad žiniasklaida, socialiniai tinklai ir pati maisto industrija turi suvienyti jėgas ir kažką dėl to daryti.“
 
Nuo 2007-ųjų uždraustos nesveiko maisto reklamos vaikų televizijos laidose, tačiau atlikti tyrimai parodė, kad net 64 proc. vaikų, net pasibaigus jiems skirtai programai, ir toliau žiūri televiziją.
 
Didžiausios bulvių traškučių, saldumynų ir saldžių gazuotų gėrimų gamintojos reklamoms JK per metus išleidžia daugiau nei 143 mln. svarų sterlingų, tuo tarpu vyriausybė per metus reklamoms, skirtoms skatinti žmones valgyti sveikai, išleidžia tik 5 mln. svarų sterlingų.
 
  

Žymos: Sveikata, Maistas, Vaikai, Nutukimas, Viršsvoris, Nesveikas maistas, Vaikų sveikata, reklamos

Komentarai

Naujausi straipsniai