Tiesa.com   |   2013-03-28

Šį savaitgalį laikrodžius suksime į priekį

  
Šį savaitgalį laikrodžius suksime į priekį Laikrodžių pasukimas daugeliui sukelia stresą.

Šiemet Velykos sutampa ir su perėjimu prie vasaros laiko. Taigi norintys nepavėluoti į Velykines mišias, dar naktį iš šeštadienio į sekmadienį turės pasukti laikrodžius viena valanda į priekį.

Jungtinėje Karalystėje laikrodžiai pasukami viena valanda į priekį, paskutiniojo kovo sekmadienio 1 val. nakties. Ta pati procedūra bus atliekama ir Lietuvoje, kur laikrodžiai bus pasukami į priekį atitinkamai 3 val. nakties. Tad tarp abiejų šalių ir toliau išliks dviejų valandų skirtumas.
Toks laiko pakeitimas leidžia mėgautis ilgesniais ir šviesesniais vasaros vakarais, tačiau rytais į darbą teks įprasti keltis anksčiau. Prie žiemos laiko vėl bus grįžtama paskutinįjį spalio sekmadienį, kai laikrodžiai bus atsukti valanda atgal.
 
Manoma, kad vasaros laikas leidžia ne tik sutaupyti elektros energijos, tačiau suteikia ir daugiau žvalumo. Visgi medikai tvirtina, kad laiko režimo pakeitimas daugeliui sukelia stresą, kuris kaip tik gali pasireikšti nedarbingumu, o organizmui prisitaikyti prie naujų sąlygų užtrunka iki dviejų savaičių.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Vasara

Komentarai

Naujausi straipsniai