Tiesa.com   |   guardian.com   |   2016-06-22

Sergantys žmonės skatinami gydytis namuose

  
Sergantys žmonės skatinami gydytis namuose
© pixelbay.com
Siūloma leisti namie gydytis iki dviejų savaičių

Jungtinės Karalystės medikai siūlo leisti žmonėms pirmas dvi ligos savaites gydytis patiems, ir tik po to eiti pas gydytojus nedarbingumo lapelio. Taip norima sumažinti bereikalingų vizitų pas šeimos gydytojus skaičių.

Pasak medikų, susirgę žmones galėtų gydytis namie iki dviejų savaičių, ir tik po to kreiptis pas šeimos gydytojus. Dažni žmonių vizitai pas gydytojus vien tam, jog medikai patvirtintų jų ligą ir išrašytų nedarbingumo lapelius gaišina gydytojų laiką, kurį jie galėtų skirti padėdami rimčiau sergantiems žmonėms.
Gydytojai taip pat siekia, jog nedarbingumo lapelius galėtų išrašyti ne tik daktarai, bet ir kiti medicinos srityje dirbantys profesionalai, pavyzdžiui akušerės, medicinos seselė, fizioterapeutai.
 
Tačiau su tokiu pasiūlymu nesutinka darbdaviai, manydami, jog žmonės ims piktnaudžiauti nauja tvarka. Darbdavius vienijančios organizacijos CBI direktorius Neilas Carberry teigė,  jeigu darbuotojas serga ilgiau nei savaitę, jis turi konsultuotis su gydytoju. Jo nuomone, nėra gerai kai žmonės nustato sau ligas.
  

Žymos: Medicina

Komentarai

Naujausi straipsniai