2013-10-06

Rudenį nepamirškime česnako ir grybų

  
Rudenį nepamirškime česnako ir grybų

Sveika mityba yra vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių bendrą žmogaus savijautą ir organizmo imunines galias. Štai keli maisto produktai, kurie, anot mitybos specialistų, padeda sustiprinti imunitetą ir išvengti susirgimų.

  Česnakas
Česnakas nuo senų laikų garsėja gydomosiomis galiomis, yra naudojamas imunitetui stiprinti. Liaudies medicinoje ši daržovė naudojama gydyti slogai, bronchitui, gripui, kraujagyslių ir kraujotakos ligoms. Česnakuose yra daug fitoncidų, pasižyminčių antimikrobinėmis, grybelius ir parazitus naikinančiomis savybėmis, stabdančių bakterijų dauginimąsi. Aitriuose česnakų svogūnėliuose yra panašiai kaip antibiotikai (ypač penicilinas) veikiančių sulfidų, dėl to česnakai tinka infekcijoms gydyti. Česnakai vartojami virškinimui reguliuoti, nes mažina puvimo ir rūgimo procesus žarnyne, gerina apetitą, didina virškinimo trakto sekreciją, padeda geriau pasisavinti maistą. Be to, česnakai skatina šlapimo išsiskyrimą, plečia periferines ir vainikines kraujagysles, stiprina širdies susitraukimus ir lėtina širdies ritmą, gydo nuo aterosklerozės. Veikliosios česnakų medžiagos saugo nuo kvėpavimo takų infekcijų, padeda sergant bronchų astma.
 
Žuvis
 
Daugeliui žinoma, kad žuvyse yra gausu mineralinių medžiagų, vitaminų ir ypač naudingų žmogui omega 3 riebiųjų rūgščių, kurios mažina cholesterolio kiekį, slopina trombų susidarymą, mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Taip pat yra pastebėtas teigiamas poveikis gerinant atmintį, kovojant su stresu ir stiprinant imunitetą. Žuvyse taip pat gausu seleno, kuris lėtina senėjimo procesus, teigiamai veikia skydliaukės veiklą, mažina tikimybę susirgti onkologinėmis ligomis. Jo ypač daug yra tunuose, krevetėse, omaruose, raudonajame lyne.
 
Greipfrutai
 
Tai vaisius, kuris išsiskiria vitaminų gausa ir yra žinomas kaip puikus imuniteto „draugas“. Šiame vaisiuje yra gausu vitamino C ir ypač naudingų bioflavonoidų, kurie dar yra žinomi kaip vitaminas P. Šie vitaminai pasižymi priešalerginėmis, antivirusinėmis savybėmis, todėl juos itin patartina vartoti prieš šaltąjį metų laikotarpį. Greipfrutuose esantys vitaminai padeda išvengti kraujagyslių ligų, teigiamai veikia regėjimą. Visgi žiemą vien šiame vaisiuje esančių vitaminų gali nepakakti, nes didžiausia bioflavonoidų koncentracija – žievelėje ir sėklose, kurios lieka nesuvalgytos. Dėl šios priežasties dažnai yra rekomenduojama imunitetą stiprinti maisto papildais, tarp jų ir greipfrutų sėklų ekstraktu.
 
Grybai
Dar vienas rudenį gan populiarus maisto produktas, praturtinantis mitybos racioną, yra (bent jau turėtų būti) grybai. Juose gausu angliavandenių, mineralų, baltymų, druskų ir vitaminų. Grybuose yra B1, B2, D, PP vitaminų. Juose esantis lecitinas trukdo cholesteroliui kauptis organizme. Manoma, kad grybai teigiamai veikia prostatą, padeda išvengti vėžinių susirgimų bei teigiamai veikia žmogaus imuninę sistemą.
 
 
 
 
  

Žymos: Sveikata, Mityba,Ruduo,

Komentarai

Naujausi straipsniai