Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2016-11-12

Reta liga mažąją britę pavertė vampyre

  
Reta liga mažąją britę pavertė vampyre
© google.com
Mergaitei mirtinai pavojinga saulė.
Tai tarsi alergija saulei, kuri kankina ir mistinius padarus vampyrus.

Itin retas sveikatos sutrikimas mergaitę iš Škotijos įkalino namuose – visko gyvybės šaltinis šioje planetoje saulė jai pražūtinga, todėl vaikas privalo didžiąją dalį savo gyvenimo praleisti aklinai uždarytuose namuose.

Saulė jai mirtinai pavojinga: 11-metę Alice Tyson iš Carlisle’o kamuoja Xeroderma Pigmentosum vadinama liga pasireiškia tuo, jog mažiausias kontaktas su saulės spinduliais gali sukelti didelę riziką susirgti odos vėžiu. Nors dažniausiai ji laiką leidžia namuose, einant į lauką net ir mažiausias odos lopinėlis privalo būti apsaugotas.
Todėl net ir karščiausią vasaros dieną Alice dėvi pirštines ir ilgarankoves palaidines, kelnes, kojines, batus, o ant galvos dedasi kepurę ir tėvų pagamintą specialią kaukę su specialiu organinio stiklo lakštu, saugančiu nuo ultravioletinių spindulių, bet į pasaulį žvelgia tarsi pro šydą.
 
Arba gali sėdėti namų kambaryje kuo toliau nuo langų. Jų stiklai, beje, irgi padengti specialiais UV spindulių filtru, kaip ir vietos mokykloje, kurioje mokosi Alice.
 
Mergaitė kasdien privalo ir tepti odą specialiais kremais bei aliejais, apsaugančiais nuo šviesos poveikio, akis drėkinti specialiais lašais.
 
Medikai Alice tėvams gerų naujienų neturi – ši liga kol kas nepagydoma. Tai tarsi alergija saulei, kuri kankina ir mistinius padarus vampyrus. Kaip ir jie, mergaitė galėtų nevaržomai, be jokios baimės lauke leisti laiką naktį.
Norėdami, kad dukros vaikystė būtų kuo laimingesnė, tėvai žada jai kieme iškasti tunelį bei įrengti didžiulį žaidimų plotą, kad Alice galėtų praleisti kuo daugiau laiko lauke ir kartu nenukentėti nuo saulės.
 
  

Žymos: apsauga nuo saulės, alergija saulei, sveikatos sutrikimai, Xeroderma Pigmentosum

Komentarai

Naujausi straipsniai