tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2016-10-17

Paskelbtos naujos gimdymo traumų kompensacijos

  
Paskelbtos naujos gimdymo traumų kompensacijos
© flickr.com
JK kūdikių mirtingumas yra vienas didžiausių tarp išsivysčiusių šalių.
Šeimoms kompensacijų tenka laukti net 11 metų.

Tėvai, kurių vaikai patyrė traumas ar buvo sužaloti gimdymo metu, gali tikėtis kompensacijų.

Pagal naujai pasiūlytą programą, bus greičiau ir efektyviau nagrinėjami žmonių skundai, o medicinos darbuotojai galės atvirai kalbėti apie tai, su kokiomis problemomis darbo metu susiduria ligoninės personalas.
Pasak sveikatos ministro Jeremy Hunt, pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, šeimoms kompensacijų tenka laukti net 11 metų. Pasak jo, naujoji programa padės efektyviau spręsti susidariusias problemas ir padės išvengti kaltinimų.
 
Tačiau J. Hunt pabrėžė, jog tėvai, manantys, kad jų vaikas buvo sužalotas dėl medikų kaltės, galės kreiptis į aukščiausiąjį teismą.
 
Naujoji programa „Rapid Resolution and Redress scheme“, kuri vis dar yra tobulinama, nagrinės skundus, kuriuos pateikia tėvai. Vidutiniškai per metus Nacionalinė Sveikatos Tarnyba (NHS) gauna apie 500 skundų, kuriuos pateikia tėvai manantys, kad jų naujagimiai nukentėjo dėl medicinos darbuotojų kaltės. NHS tokioms kompensacijoms kasmet išleidžia apie 500 milijonų svarų.
 
Pagal naujausią statistiką, iš 1 tūkstančio naujagimių Jungtinėje Karalystėje negyvi gimsta arba vos gimę miršta net 7 kūdikiai. Tai yra vienas iš aukščiausių rodiklių tarp visų išsivysčiusių šalių.
 
  

Žymos: Medicina, NHS, Naujagimiai,

Komentarai

Naujausi straipsniai