Tiesa.com   |   2013-02-20

Paskelbtas karas namuose gimdžiusioms moterims

  
Paskelbtas karas namuose gimdžiusioms moterims Gimdyti namuose Lietuvoje nevalia.

Lietuvos prokurorai užkūrė pirtį moterims, gimdžiusioms namuose. Šią savaitę Lietuvoje žinomo režisieriaus ir aktoriaus Ramūno Abukevičiaus bei jo žmonos taip pat režisierės Inesos Kurklietytės namuose vyko trijų valandų krata. Jos metu buvo paimti filmo „Lengvas raganavimas“ įrašai.

Šis filmas buvo rodytas daugelyje Europos šalių rengtuose festivaliuose. Jame režisierė pasakoja apie gimdymo namuose ypatumus, pranešė Lietuvos žiniasklaida.
Tris valandas trukusios kratos metu buvo nufotografuota režisierių vonia, kurią pareigūnai ir Vaiko teisių kontrolierė pavadino nusikaltimo vieta. Anot I. Kurklietytės, šeimos namų vonia tikrai yra filme, tačiau pati režisierė sako, kad filme namų erdvė atsidūrė, nes tiesiog reikėjo tokio kadro, kad tai meninio proceso dalis ir ji niekaip negali būti traktuojama kaip nusikaltimas.
 
„Tai pasikėsinimas į žodžio laisvę”, – vakar kartojo šoko ištikta I.Kurklietytė po daugiau kaip kelių valandų vykusios kratos, pranešė lrytas.lt.
 
Lietuos generalinė prokuratūra susilaikė nuo bet kokių komentarų. Labai keista šioje istorijoje ir tai, jog paslaptyje laikomos pareigūnų pavardės, kurie priėmė įsakymą atlikti kratą. Kol kas nėra aišku, kas priėmė sprendimą pavestį šią užduotį Vilniaus apygardos prokuratūrai. Taip pat neatskleidžiama ir prokurorės, davusios leidimą kratai, tapatybė.
 
Portalai delfi.lt ir lrytas.lt praneša, kad Vilniaus prokurorai vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl kūdikių gimdymo ne gydymo įstaigose. Tiriami maždaug dešimties metų senumo įvykiai, kai gimdyvėms padėjo esą tam neturėjusios teisės medikės. Gimdžiusios namuose moterys kviečiamos į tardymus. Kartais jų metu demonstruojamas I.Kurklietytės filmas „Lengvas raganavimas” apie gimdymą namuose.
 
  

Žymos: Sveikata, Lietuva, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai