Tiesa.com   |   2015-07-26

Pasislėpęs pavojingas cukrus – kaip apsisaugotii?

  
Pasislėpęs pavojingas cukrus – kaip apsisaugotii? Per dieną žmogui daugiausia rekomenduojama suvartoti 6 šaukštelius cukraus.
„Coca-Cola“ gėrimo skardinė ar stiklinė apelsinų sulčių 50-ia procentų viršytų dienos cukraus normą.

Visi žinome, kad cukrus nėra pats naudingiausias produktas žmogaus organizmui, ypač, kai jo vartojama per daug. Ekspertų teigimu, visuomenė netgi šiais moderniais laikais nėra pakankamai informuota apie cukrų ir jo keliamus pavojus.

lly Norton teigė, kad norint tinkamai informuoti tautą, pirmiausia reikia nustoti skirstyti angliavandenius į „gerąjį cukrų“ ir „blogąjį cukrų“. Vietoj to ji siūlo naudoti terminą „laisvieji cukrūs“, kurie dažniausiai slepiasi perdirbto maisto produktuose.
„Laisvieji cukrūs yra pridėtiniai mūsų maiste. Tai nėra tik mums įprastas baltasis cukrus, kuriuo saldiname arbatą ar naminio pyrago tešlą“, - sakė gydytoja. Vienintelis cukrus, nepriskiriamas prie laisvųjų cukrų yra tas, kuris natūraliai randamas visuose vaisiuose, daržovėse ir piene.
 
S. Norton tikino, kad rekomenduotinoje kalorijų normoje per dieną (2000 kcal) iš maisto ir gėrimų tik 5 proc. turėtų sudaryti laisvieji cukrūs. Tai reiškia, kad žmogui per dieną daugiausia galima suvartoti 6 šaukštelius cukraus. Šokiruoja tai, kad, pavyzdžiui, „Coca-Cola“ gėrimo skardinė ar stiklinė apelsinų sulčių 50-ia procentų viršytų dienos normą. Jų sudėtyje yra 9 šaukšteliai cukraus.
 
Ir čia tik gėrimai. Ką bekalbėti apie maistą - 80 proc. perdirbo maisto randama cukraus. Javinių dribsnių dubenėlyje būtų bent 3 šaukšteliai cukraus. O ar žinojote, kad parduotuvėje pirktas sumuštinis prie dienos normos pridėtų vieną, o „pirktinė“ sriuba – net 5 šaukštelius cukraus?
 
Dirbtiniai saldikliai nepadės. Gydytoja tikino, kad sumažinus saldumo poreikį, sumažėja ir cukraus suvartojimas. Svarbiausia nenaudoti cheminių medžiagų. „Iš viso geriausia valgyti tikrus, o ne perdirbtus maisto produktus ir gėrimus. Tik tada neturėsime nerimauti dėl paslėpto cukraus,“ – sakė ekspertė.
„Maistas yra kiekvieno individo pasirinkimas, tačiau gamintojai žino, kaip pritraukti pirkėją ir įvairiausiais būdais įsiūlyti prekę, tad būkite atsargūs ir atidūs“, - aiškino S.Norton.
 
 
 
  

Žymos: Sveikata, Cukrus

Komentarai

Naujausi straipsniai