Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-10-27

Pasaulio sveikatos organizacija: perdirbta mėsa sukelia vėžį

  
Pasaulio sveikatos organizacija: perdirbta mėsa sukelia vėžį Būtina riboti perdirbtos mėsos vartojimą.
Perdirbta mėsa laikomi produktai, kurie buvo apdoroti sūdant, konservuojant, fermentuojant, rūkant ar kitais būdais suteikiant gerą išvaizdą, skonį ir kvapą.

Pasaulio sveikatos organizacijos (angl. World Health Organization, WHO) teigimu, valgant perdirbtą mėsą, labai padidėja tikimybė susirgti žarnyno vėžiu. Be to, spėjama, kad ir raudona mėsa gali būti daugelio vėžinių susirgimų sukėlėja, - pranešė naujienų portalas businessinsider.co.uk.

Perdirbta mėsa laikomi produktai, kurie buvo apdoroti sūdant, konservuojant, fermentuojant, rūkant ar kitais būdais suteikiant gerą išvaizdą, skonį ir kvapą. Trumpiau tariant – visų pamėgti kumpiai, dešrelės, rūkyti lašinukai, dešros ir t.t.
WHO, bendradarbiaudama su Tarptautine vėžio tyrimų agentūra, į rizikingiausių perdirbtos mėsos produktų sąrašo aukščiausią poziciją įrašė dešreles dešrainiams ir kumpį, nes šiuose produktuose rasta net tabako, asbesto ir dyzelino garų, sukeliančių vėžinius susirgimus.
 
Dr. Kurto Straifo teigimu vėžio riziką ypač padidina suvartotas perdirbtos mėsos kiekis. Ekspertų teigimu, kasdien suvartojus 50 gr. porciją perdirbtos mėsos, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio tikimybė padidėja 18 proc.
 
Ne išimtis ir raudona mėsa. Raudona mėsa – neperdirbta žinduolių raumeninė mėsa. Tokioje mėsoje, kaip jautiena, ėriena ir kiauliena kancerogenų mažiau, tačiau visgi joje randama glifosfato, naudojamo daugelyje priemonių piktžolėms naikinti. Be to raudonos mėsos vartojimas glaudžiai siejamas su kasos ir prostatos vėžiu.
 
Per metus, nuo rūkymo sukelto vėžio pasaulyje miršta maždaug 1 mln. žmonių, 600 tūkst. – dėl alkoholio vartojimo, o daugiau nei 200 tūkst. miršta nuo oro užterštumo. Atlikus tyrimus išaiškėjo, kad nuo perdirbtos mėsos sukeltų vėžinių susirgimų miršta apie 34 tūkst žmonių. Manoma, kad dėl raudonos mėsos vartojimo sukeltų sveikatos sutrikimų kasmet pasaulyje miršta 50 tūks. žmonių.
 
  

Žymos: Sveikata, perdirbta mėsa

Komentarai

Naujausi straipsniai