Natalija Voronina   |   2015-07-28

Pagalbos šauksmas: po avarijos lietuviui amputuota koja (šokiruojančios foto)

  
Pagalbos šauksmas: po avarijos lietuviui amputuota koja (šokiruojančios foto)
© Asmeninio archyvo nuotr.
Šeima kreipiasi pagalbos į visuomenę.
Naktį gautas skambutis visą gyvenimą apvertė aukštyn kojomis.

Į „Tiesos“ redakciją pagalbos kreipėsi 27-erių metų Dovilė Dobravolskė, kurios vyras pateko į tragišką avariją. Daugiau nei prieš mėnesį 30-metis Stasys Dobravolskis naktį važiavo į Pembroke-Rosslare keltą, tačiau jo nepasiekė. Velse vyriškis patyrė didžiulę avariją – jo vairuojamas mikroautobusas susidūrė su kitu mikroautobusu.

S. Dobravolskiui lūžo šonkauliai ir ranka, tačiau kone baisiausia, vyrui incidento vietoje teko nupjauti koją. Pasak D. Dobravolskės, situacija buvo siaubinga, vyrui buvo suleisti nuskausminamieji, tačiau jiems dar nepradėjus veikti, koja jau buvo pjaunama. S. Dobravolskis jautė didžiulį skausmą, vėmė, tačiau tai buvo vienintelis būdas jį išlaisvinti iš suknežinto mikroautobuso.
Straigtasparniu kojos netekęs vyras buvo išgabentas į Morrisono ligoninę Velse, kurioje praleido 3 savaites. Šiuo metu vyras perkeltas į Newhamo ligoninę ir vis dar yra prižiūrimas medikų. Moters teigimu, žaizda kojoje pūliuoja, vyrui kasdien yra leidžiami itin stiprūs medikamentai.
D. Dobravolskė avarijos metu su dukryte atostogavo Lietuvoje, kurioje planavo praleisti vieną vasaros mėnesį. Deja, naktį gautas skambutis visą gyvenimą apvertė aukštyn kojomis.
 
„Mes žadėjome keltis gyventi į Airiją, ten ramiau nei Londone, ir pigiau. Visi daiktai jau buvo pervežti. Mūsų automobilis taip pat ten. Vyras važiavo su bendradarbiu jau su visam, o aš turėjau prisijungti prie jų po Lietuvos,“ – pasakojo D. Dobravolskė.
 
Atskridusi iškart po tragiško įvykio, D. Dobravolskė su dukryte vis dar glaudžiasi pas tetą. Ji vienintelė šeimos artimoji Anglijoje, galinti bent kiek padėti. Visgi ilgai gyventi pas giminaitę D. Dobravolskė su atžala negalės – tetos namas nėra pritaikytas neįgaliojo vežimėliui, kuriuo S.Dobravolskis turės naudotis išleistas iš ligoninės.
Baldžiumi dirbęs S. Dobravolskis ne vienerius metus turės lankyti fizioterapiją, taip pat įsigyti protezą. Šeima stengiasi kuo skubiau susitvarkyti visus pašalpos ir būsto skyrimo dokumentus, tačiau tikina, kad viskas nėra taip paprasta, ir užtruks dar nemažai laiko.
 
Moters teigimu, šeimos santaupos jau baiginėjasi, greitai nebebus iš ko pragyventi. Pati D. Dobravolskė yra bedarbė, nes augina mažametę dukrą, o šiuo metu dar ir slaugo vyrą.
 
S. Dobravolskis ir D. Dobravolskė kreipiasi į visuomenę ir prašo finansinės paramos šiuo itin sunkiu laikotarpiu. Gauti pinigai bus skirti pragyvenimui.
Jūs galite šeimą paremti pervesdami pinigus į sąskaitą:
Stasys Dobravolskis
TSB Bank
Account number: 86377568; PayPal: stasinetas@googlemail.com
Sort code: 77-95-13
 
S. Dobravolskis po nelaimės su savo dukrele. Asmeninio archyvo nuotr. S. Dobravolskis po nelaimės su savo dukrele. Asmeninio archyvo nuotr.
S. Dobravolskis po nelaimės su savo dukrele. Asmeninio archyvo nuotr. S. Dobravolskis po nelaimės su savo dukrele. Asmeninio archyvo nuotr.
 
 
 
  

Žymos: Nelaimė, Parama, Amputacija

Komentarai

Naujausi straipsniai