Tiesa.com   |   2013-07-30

Pacientai iš ligoninės galės gauti sąskaitas už gydymą

  
Pacientai iš ligoninės galės gauti sąskaitas už gydymą Nuo šiol visi gulėję ligoninėje galės sužinoti, kiek kainavo gydymas.

Nuo rugpjūčio 1-osios dienos Lietuvoje įsigalioja naujovė, kurios dėka visi ligoninių pacientai oficialiai galės sužinoti, kiek kainavo jų gydymas. Manoma, kad ši Valstybinių ligonių kasų teikiama paslauga ne tik patenkins ligonių smalsumą, bet ir sumažins korupciją gydymo įstaigose. Ligoniai aiškiai žinos, kokį gydymą valstybė apmoka, o už ką jie iš tikrųjų turės susimokėti.

Sveikatos apsaugos ministro V. P. Andriukaičio nuomone, tai labai reikšmingas pokytis, nes keičiama per daugybę metų nusistovėjusi tvarka. „Pacientai turi aiškiai žinoti, ką gauna nemokamai, o už ką turi susimokėti. Nežinojimas dažnai yra ta priežastis, kodėl žmonės moka už gydymą ar medicinines priemones, nors mokėti jiems nereikia nė cento“, - pranešime spaudai cituojamas ministras.
Nuo šiol visi pacientai išrašymo iš ligoninės dieną gaus Paciento atmintines, kuriose bus paaiškinta, kur galima gauti visą informaciją apie savo gydymą bei kiek jis kainavo. Tokias atmintines išduos Teritorinės ligonių kasos arba visą su gydymu susijusią informaciją bus galima rasti apsilankius internete, valdžios vartuose.
 
Žmonės ne tik galės sužinoti, kiek kainavo gydymas, kurį kompensavo valstybė, tačiau bus galima sužinoti ir kiek tiksliai kainavo atlikti brangūs tyrimai, vaistai ar kitos medicinos priemonės, kurios paprastai nėra skiriamos esant įprastiniam gydymui.
Kol kas internetu teikiama informacija bus šiek tiek kitokio formato nei popierinė, tačiau artimiausiu metu elektroninės ataskaitos taps identiškos popierinėms.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Mokesčiai, Medicina

Komentarai

Naujausi straipsniai