Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-05-17

Paauglio mirtis – žinutė energetinių gėrimų mėgėjams

  
Paauglio mirtis – žinutė energetinių gėrimų mėgėjams
© pixabay nuotr.
Per didelis kiekis kofeino, kurio gausu energetiniuose gėrimuose, gali būti lemtingas.
Toks kiekis kofeino per trumpą laiką sukelia širdies ritmo sutrikimus

Kruopščiai ištyrus moksleivio mirtį paaiškėjo, kad paauglio širdis sustreikavo dėl pernelyg didelio kiekio kofeino.

16-metis Davis’as Cripe’as mirė pamokos metu JAV, Pietų Karolinos valstijoje. Porą valandų iki mirties vaikinas išgėrė didelį kiekį kofeino turinčių gėrimų – kavos, energetinio gėrimo bei gazuoto limonado.
Toks kiekis kofeino per trumpą laiką sukelia širdies ritmo sutrikimus, pabrėžė mirties priežastį tyręs teismo medicinos ekspertas Gary Watts’as. Specialistas taip pat patarė atkreipti dėmesį į tai, kokius gėrimus yra pamėgę vaikai, nes, jo nuomone, jie vartoja per daug kofeino.
 
Eksperto teigimu, tokio vartojimo simptomai yra nerimas, nemiga, virškinimo trakto sutrikimai, raumenų trūkčiojimas, nuovargis ar nenusakoma būsena.
 
„Man, kaip tėvui, širdis plyšta išgirdus šią žinią, tačiau galbūt galime iš šios situacijos ko nors išmokti. Tėvai, kalbėkitės su savo vaikais apie energetinius gėrimus, moksleiviai ir studentai – liaukitės juos pirkę“, – kalbėjo velionio tėvas Sean’as.
 
Normali kofeino dienos norma suaugusiam žmogui – apie 400 miligramų, o jo kiekis energetiniuose gėrimuose yra įvairus ir priklauso nuo gamintojo.
  

Žymos: Mirtis, Paaugliai, Kofeinas, energetiniai gėrimai

Komentarai

Naujausi straipsniai