Tiesa.com, bns.lt   |   2018-07-27

Oficialu: gydytojai JK galės išrašyti vaistų su kanapėmis

  
Oficialu: gydytojai JK galės išrašyti vaistų su kanapėmis
© pexels.com
Kanapės legalizuotos medicininiais tikslais.

Didžiosios Britanijos gydytojai galės teisėtai išrašyti savo pacientams iš kanapių pagamintų vaistų, pranešė šalies vyriausybė, tačiau pabrėžiama, kad tai nėra žingsnis marihuanos legalizavimo rekreaciniais tikslais link.

lų sekretorius Sajidas Javidas nusprendė sušvelninti taisykles dėl medicininių kanapių skyrimo pacientams.
Toks sprendimas buvo priimtas po kelių didelio atgarsio sulaukusių istorijų, kai paaiškėjo, kad jaunų epilepsija sergančių žmonių būklė pagerėjo nuo kanapių aliejaus.
 
„Leidimas įsigyti medicininių kanapių pagal receptą bus naudingas dabar tyliai kenčiančių pacientų gyvybėms“, – parašė S. Javidas socialiniame tinkle „Twitter“.
 
„Nėra nieko sunkiau nei matyti savo artimųjų skausmą; dėl to ir priėmiau šį sprendimą“, – pridūrė jis.
 
Šį klausimą vidaus reikalų sekretorius pradėjo svarstyti birželio 19-ąją.
 
Anglijos sveikatos tarnybos vadovės Sally Davies pirminėje ataskaitoje sakoma, kad esama įrodymų, jog medicininės kanapės turi terapinės naudos.
 
Antrąją tyrimo dalį atlikusi Kovos su narkotikais patariamoji taryba praėjusią savaitę pareiškė, kad britų gydytojai turėtų turėti teisę išrašyti savo pacientams vaistų iš kanapių, jei tie produktai atitiks saugumo standartus.
„Iš pastarųjų sergančių vaikų atvejų man aišku, kad mūsų pozicija dėl su kanapėmis susijusių medicinos produktų nebuvo patenkinama“, – pranešime sakė S. Javidas.
 
„Todėl pradėjome iš naujo svarstyti (šį klausimą) ir subūrėme ekspertų tarybą, kuri patartų dėl licencijų (medicininių kanapių produktams) išskirtinėmis aplinkybėmis“, – nurodė vidaus reikalų sekretorius.
 
„Vadovaudamasis dviejų nepriklausomų patarėjų tarybų patarimais, priėmiau sprendimą pertvarkyti iš kanapių pagamintų medicininių produktų (skyrimo tvarką). Tai reiškia, kad jų bus galima įsigyti pagal receptą“, – sakoma jo pranešime.
 
„Tai padės pacientams, turintiems išskirtinių klinikinių poreikių, tačiau tai jokiu būdu nėra pirmas žingsnis kanapių legalizavimo rekreaciniais tikslais link“, – pabrėžė S. Javidas.
 
  

Žymos: Sveikata, Vaistai, Medicina, kanapės, marihuana

Komentarai

Naujausi straipsniai