2016-12-03

Noriu implantuotis dantis. Kas? Kur? Kaip?

  
Noriu implantuotis dantis. Kas? Kur? Kaip? M. Bučinskas sako, kad dažnai pacientai gailisi, jog dvejojo ir nesiryžo dantų implantuoti anksčiau.

Nusprendėte implantuotis dantis? Ką svarbu žinoti ir kaip nepasiklysti tarp daugybės pasiūlymų?

Pasak Vilniuje įsikūrusios odontologijos klinikos „Dantų harmonija“ implantuojančio gydytojo Mariaus Bučinsko, pirmiausia vertėtų nusistatyti asmeninius vertinimo kriterijus, kurie galėtų padėti pasirinkti.
Domėkitės implantavimo procesu: kada ir ką gausite?
 
„Netekus daugumos ar netgi visų dantų, taip pat turint nefunkcionalius, stipriai paslankius dantis, vienas geriausių dantų atkūrimo būdų šiandien, mano nuomone, yra dantų implantavimas taikant All-on-4® (lietuviškai: „visi ant 4“) gydymo metodiką. Šios procedūros metu vieno žandikaulio dantys dažniausiai yra atkuriami vos ant 4 implantų ir tik per vieną dieną“, – remdamasis ilgamete darbo praktika savo įžvalgomis dalijasi implantuojantis gydytojas M. Bučinskas.
 
Implantavimo procedūra susideda iš dviejų etapų – chirurginės su minimalia invazija ir protezavimo. Pirmajame etape, jeigu reikia, pašalinami beviltiškai sugedę dantys, įsriegiami implantai, pritvirtinami laikinieji dantys.
 
„Gera matyti, kaip pacientai po implantavimo procedūros išeina šypsodamiesi ir džiaugdamiesi naujais dantimis, – sako M. Bučinskas, kurio nuomone, pacientai turi turėti galimybę iš karto po procedūros išeiti su laikinaisiais dantimis. – Mes klinikoje „Dantų harmonija“ turime modernią CAD/CAM dantų protezų laboratoriją ir esame pirmoji Vilniuje odontologijos klinika, įsigijusi „NobelProcera“ skenerį, tai mums leidžia pagreitinti ir kontroliuoti dantų gaminimo procesą.“
Nauja šypsena – tik per vieną vizitą!
Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Dantų harmonija“ visi dantys gali būti atkurti tik per vieną dieną. Tai ypač patogu iš užsienio atvykstantiems pacientams, nes po mplantavimo procedūros jie iš karto išeina su klinikoje pagamintais laikinaisiais dantimis. Jie reikalingi, kol vyksta gijimo procesas. Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Dantų harmonija“ visi dantys gali būti atkurti tik per vieną dieną. Tai ypač patogu iš užsienio atvykstantiems pacientams, nes po mplantavimo procedūros jie iš karto išeina su klinikoje pagamintais laikinaisiais dantimis. Jie reikalingi, kol vyksta gijimo procesas.
Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Dantų harmonija“ visi dantys gali būti atkurti tik per vieną dieną. Tai ypač patogu iš užsienio atvykstantiems pacientams, nes po implantavimo procedūros jie iš karto išeina su klinikoje pagamintais laikinaisiais dantimis.
 
Pasak implantuojančio gydytojo M. Bučinsko, iš užsienio atvykę žmonės yra reiklesni gydymo laiko atžvilgiu. Ir tai savaime suprantama.
 
„Reikia dantų. Vilniuje būsiu tik savaitgalį“ arba „Dantų implantavimui galiu skirti tik dieną“, – tokius pacientų, parvykusių į Lietuvą tik trumpam, žodžius gydytojas girdi dažnai.
 
„Galiu tik pasidžiaugti, kad tokių pacientų norus galime įgyvendinti. Klinikoje turime visas galimybes net ir visiškai dantų neturinčiam žmogui atkurti šypseną per vieną dieną – t. y. pacientas po implantavimo procedūros iš karto išeina su laikinaisiais dantimis. Šie dantys tvirtinami prie implantų, todėl žmogus jaučiasi tarsi su savais dantimis. Galima drąsiai juoktis, valgyti, kalbėti – jie neiškris.
Antras etapas – protezavimas, kai pacientui pagaminami nuolatiniai dantys. Jie yra tvirtesni, nei laikinieji. Pasak gydytojo M. Bučinsko, pats laikinųjų dantų pavadinimas pasako, kad šių dantų palikti visam laikui nereikėtų. Be to, laikinieji dantys ilgainiui yra linkę keisti spalvą ir gali sugerti maisto kvapus, todėl tikėtina, kad po kurio laiko iš žmogaus burnos pradės sklisti nemalonus kvapas. Protezavimo etapas gali prasidėti pasibaigus gijimo laikotarpiui. Apatinio žandikaulio gijimo etapas vidutiniškai trunka apie du mėnesius, viršutinio – apie tris.
 
Kaip teigia implantuojantis gydytojas M. Bučinskas, pacientas turi žinoti kai kuriuos svarbius dalykus, kaip antai:
 
• kiek vizitų jam reikės, kol turės nuolatinius dantis?
• kas bus, jei protezuoti dantys suskils arba prireiks korekcijos implantui ar galutiniam vainikui?
• kiek tokie protezuoti dantys laikys?
• kiek laiko trunka gydymas?
 
Rinkdamasis pigesnį variantą žmogus nebūtinai sutaupys.
 
Pažinkite implantuojantį gydytoją ir jo darbo aplinką
Prieš apsispręsdami, kur implantuositės dantis, pabendraukite tiesiogiai su implantuojančiu gydytoju, pasidomėkite jo patirtimi ir taikoma implantavimo metodika. „Pacientui svarbu nebijoti klausti jį dominančių klausimų. Aš tikiu, kad žmogaus pasirinkimas turi būti sąmoningas, todėl dialogas tarp gydytojo ir paciento yra būtinas. Pavyzdžiui, klinikoje „Dantų harmonija“ atliekame modernią diagnostiką kompiuterine tomografija, todėl konsultacijos metu galiu sudaryti individualų gydymo planą ir detaliai papasakoti apie konkrečią paciento situaciją“, – pasakoja M. Bučinskas.
 
Svarbu ir tai, kad odontologijos klinikos modernumas gali atspindėti požiūrį į gydymo kokybę. „Tikiu, kad įsipareigojimas dėl kokybės lemia nuolatinį tobulėjimą, todėl klinikos „Dantų harmonija“ komanda kasmet dalyvauja gausybėje teorinių ir praktinių odontologijos seminarų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje: JAV, Ispanijoje, Portugalijoje, Rusijoje, Italijoje ir kt. Atnaujiname ir giliname žinias, sužinome naujausias tendencijas, gauname patikimų metodikų rekomendacijų iš mūsų srities specialistų, kurie dirba visame pasaulyje“, – savo darbo filosofija dalijasi „Dantų harmonijos“ vadovas M. Bučinskas.
 
Domėkitės, kodėl gydytojas dirba su pasirinktais implantais
 
„Man svarbiausia kokybiškas gydymas, todėl renkuosi tą dantų implantų gamintoją, kuriuo pasitikiu visu šimtu procentu. Su šiais dantų implantais dirbu jau beveik dešimtmetį. Svarbu ir tai, kad šis dantų implantų gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją“, – apie savo pasirinkimą pasakoja implantuojantis gydytojas M. Bučinskas.
 
Taip pat verta pasidomėti, kokia yra dantų implantų gamintojo pasaulinė praktika ir istorija. Svarbu ir tai, ar implantavimo metu gydytojas taiko dantų implanto gamintojo siūlomą gydymo technologiją, t. y. ar implantavimas vyksta pagal nustatytą protokolą, kuris yra paremtas ilgalaikiais tyrimais ir gali lemti gydymo rezultato sėkmę.
 
Kaina
 
Dantų implantavimas – ilgalaikė investicija, tačiau nereikia pamiršti, kad gydymo rezultatas gali priklausyti nuo to, kokios medžiagos pasirenkamos. Natūralu, kad viso gyvenimo garantiją turintis dantų implantas gali kainuoti daugiau. Dažniausiai tikslią gydymo kainą galima sužinoti tik po asmeninės diagnostikos ir individualios konsultacijos. Pavyzdžiui, paskambinę į skirtingas odontologijos klinikas galite išgirsti skirtingas dantų implantavimo kainas. Tačiau reikėtų pateikti dar vieną klausimą: kas šią kainą sudaro? Administracijoje dirbantys asmenys telefonu gali suteikti bendro pobūdžio informaciją, tačiau juk kiekvieno žmogaus atvejis yra individualus. Ką daryti? Tikslingiausia tiesiogiai pabendrauti su implantuojančiu gydytoju ir gauti jo pateiktą gydymo planą, kuriame taip pat matyti bendros procedūros kaina ir kas ją sudaro.
 
Kviečiame registruotis konsultacijai ir diagnostikai dėl dantų implantavimo. Beveik dešimtmetį dantis implantuojantis Vilniuje įsikūrusios klinikos „Dantų harmonija“ gydytojas Marius Bučinskas išklausys Jūsų poreikius, asmeniškai Jums papasakos apie šiuolaikines dantų implantavimo metodikas, aptars ir paaiškins Jūsų situaciją, taip pat sudarys ir paaiškins Jūsų asmeninį gydymo planą bei atsakys į Jūsų klausimus.
 
Registracija tel. + 370 610 11 222
Klinika „Dantų harmonija“ (Olimpiečių g. 1A-9, LT-09235 Vilnius, Lietuva).
  

Žymos: Dantų Harmonija

Komentarai

Naujausi straipsniai