Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2015-05-05

Nėščios britės miršta dažniau nei lenkės

  
Nėščios britės miršta dažniau nei lenkės Besilaukiančios britės miršta dvigubai dažniau, nei lenkės
Jungtinėje Karalystėje (JK) gimę vaikai iki penkerių metų du kart labiau rizikuoja mirti nei tokiose Europos valstybėse, kaip Islandija ar Liuksenburgas.

Naujausio tyrimo duomenimis, tikimybė, kad besilaukiančios britės mirs nėštumo ar gimdymo metu, yra dvigubai didesnė nei Lenkijoje, Austrijoje ar Baltarusijoje, - pranešė naujienų portalas theguardian.com.

Trečius metus iš eilės Didžioji Britanija nepateko į pasaulinę motinų gerovės ataskaitos (angl. State of the World’s Mothers report) dešimtuką. Geriausių pasaulio vietų būti motina saraše Anglijai teko tiktai 24-toji vieta.
Jungtinėje Karalystėje (JK) gimę vaikai iki penkerių metų dukart labiau rizikuoja mirti nei tokiose Europos valstybėse, kaip Islandija ar Liuksemburgas.
 
JK, kuri į dešimtuką nebepatenka dar nuo 2012-ųjų, geriausių šalių motinystei saraše atsilieka net nuo finansinės krizės kamuojamos Graikijos, Ispanijos ir Slovėnijos.
 
Šiais metais ataskaitoje nustatyta, kad tikimybė, jog besilaukianti moteris nėštumo metu mirs, JK yra viena iš 6,900. Tuo tarpu Lenkijoje ši tikimybė daug kartų mažesnė – viena iš 19,800.
 
Viršsvoris, socialinės problemos ir apsauga, dibtinis apvaisinimas, vyresnis nėštumo amžius, mažiau galimybių naudotis sveikatos apsaugos sistema yra kelios iš daugelio priežasčių, kodėl JK nepatenka tarp geriausių pasaulio valstybių susilaukti vaikų. 
  

Žymos: Jungtinė Karalystė, Nėštumas, Motinystė

Komentarai

Naujausi straipsniai