Tiesa.com   |   2016-01-12

Medikai streikuoja: nedirbs visą parą

  
Medikai streikuoja: nedirbs visą parą
© Flickr.com nuotr.
Medikų manymu, streikas yra vienintelė priemonė susitarti su politikais.

Antradienį ryte tūkstančiai medikų išpildė savo pažadus ir pradėjo parą truksiantį streiką – tokiu būdu jie prieštarauja politikų sumanymui apkarpyti atlyginimą už darbą viršvalandžiais.

Streikuoja tik viena, žemiausios kvalifikacijos medikų grupė – studijas tik baigę ir darbą gydymo įstaigose pradėję jaunieji daktarai (Junior doctors). Apskaičiuota, jog parą laiko nedirbs apie 45 tūkst. gydytojų.
Dėl to visoje šalyje šiandien atidėtos suplanuotos 4 tūkst. operacijos, Didžiojoje Britanijoje atvėsus orams netrūksta sergančių peršalimo ligomis, bet daktarai pagalbą suteikti žada tik skubiais atvejais. Jie atsiprašo visuomenės, tačiau sako, jog dėl streiko reikia kaltinti politikus.
 
Medikai kraštutinių priemonių ėmėsi nerasdami kompromiso su politikais dėl siūlomo apmokėjimo už darbą viršvalandžiais sumažinimo. Dirbdami papildomas valandas darbo dienomis ir savaitgaliais jaunieji daktarai šiuo metu užsidirba papildomai pinigų, kurie sudaro 20-50 proc. pagrindinio atlyginimo sumos.
 
Šalies premjeras David Cameron tokį medikų žingsnį pavadino „nebūtinu“ ir „žalingu“.
 
Tuo tarpu medikai primena, jog ir toliau neatsižvelgiant į jų reikalavimus streikai kartosis – sausio 26 bei vasario 10 dienomis jie ruošiasi streikuoti dvigubai ilgiau, po 48 valandas.
  

Žymos: Streikas, medikai

Komentarai

Naujausi straipsniai