Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-04-09

Medicina Anglijoje: vietoje vaistų vėžiui – kremas nuo saulės

  
Medicina Anglijoje: vietoje vaistų vėžiui – kremas nuo saulės Gydytojai, nemokamai skiriantys dantų pastos ir jogurtų, iššvaisto mokesčių mokėtojų milijonus.
Gydytojai, nemokamai skiriantys dantų pastos ir jogurtų, iššvaisto mokesčių mokėtojų milijonus.

Jungtinės Karalystės (JK) medikai kaltinami mokesčių mokėtojų pinigų švaistymu. Gydytojai pacientams išrašo dantų pastos, jogurtų bei kremų nuo saulės, kurie valstybei atsieina milijonus svarų sterlingų.

Kaip skelbė portalas express.co.uk, pernai buvo paskirta apie 1,1 mlrd. įvairių negydomųjų praparatų bei medžiagų, tai yra 3 proc. daugiau nei 2013-aisiais. Tarp absurdiškais vadinamų receptų puikuojasi ir „Colgate“ dantų pasta, „Yakult“ jogurtai bei „Berocca“ vitaminų tabletės.
Bendrosios praktikos gydytojai (angl. GP) pacientams išdalino 404,556 kremų nuo saulės indelius, kurių bendra vertė – mažiausiai £13 mln. Taip pat į bereikalingų receptų sąrašą įtraukti 347,802 multivitaminų receptai, kuriems iššvaistyta £2,6 mln.
 
Į skirtų nuskausminamųjų receptų sąrašą, kurių skirta 68 mln. per metus, įtraukti ir tokie prekiniai ženklai, kaip „Beechams“ bei „Lemsip“ milteliai ir „Calpol“ vaistai. Šių praparatų galima be recepto įsigyti bet kurioje parduotuvėje.
 
Pacientų paramos grupės atstovas Rogeris Gossas teigė, kad medikai skirsto lėšas netinkamai. „Kas savaitę išgirstame apie pacientus, negaunančius gydymo nuo vėžio ar būtinų akių operacijų, kai tuo pačiu metu kitiems skiriamos dantų pastos. Tie, kas išrašo tokius produktus turbūt visiškai išsikraustė iš proto“, - sakė pacientų gynimo grupės narys.
 
Paskutiniais „Sveikatos ir socialinės rūpybos centro“ ataskaitos duomenimis, išlaidos už visus gydytojų nemokamai skirtus produktus pernai padidėjo iki £8,9 mlrd.
 
  

Žymos: Vaistai, Medicina, Gydytojai

Komentarai

Naujausi straipsniai