Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-03-25

Medicina Anglijoje: už vieną pamainą medikams mokami tūkstančiai

  
Medicina Anglijoje: už vieną pamainą medikams mokami tūkstančiai Šiais metais laikiniems darbuotojams NHS išleis per milijardą svarų.
Darbo rinka šiuo metu yra ekstremalioje padėtyje. Jaučiame nuolatinį potencialių darbuotojų trūkumą.

Dėl didžiulio medikų trūkumo Kalėdų metu, už vieną pamainą medikui buvo sumokėta 3258 svarai. Nacionalinės sveikatos tarnybos (angl. National Health Service, NHS) padalinys Lincolnshire didžiulę sumą sumokėjo už 24 val budėjimą žiemos švenčių metu, - pranešė portalas independent.co.uk.

Portalas independent.co.uk atskleidė, kad žiemos švenčių laikotarpiu, daugiau nei pusė darbuotojų ligoninėse buvo samdomi iš agentūrų, kurioms už laikiną darbuotoją dažnai buvo mokama daugiau nei 2000 svarų.
Karališkoji Berkshiro ligoninė už vieną pamainą Kalėdinių atostogų metu laikinai slaugytojai sumokėjo 1875 svarų atlygį.
 
„Darbo rinka šiuo metu yra tikrai ekstremalioje padėtyje. Jaučiame nuolatinį potencialių darbuotojų trūkumą. Tai reiškia, kad ligoninės beviltiškai ieško darbuotojų ir kartais tai reiškia, kad laikiniems darbuotojams yra mokams labai didelės pinigų sumos”, - sakė daktaras Cliffordas Mannas.
 
„Gydytojui, kuris ligoninėje dirba ilgus metus ir yra sukaupęs neįkainojamą patirtį gali būti sudėtinga dirbti žinant, kad kažkas, kas turi daug mažiau patirties ir užima daug žemesnes pareigas, uždirba ženkliai daugiau”, - pridėjo C. Mannas.
 
Tuo tarpu vienas jaunas daktaras, kuriam Kalėdų metu teko dirbti vienoje iš Londono ligoninių kaip papildomam darbuotojui, darbą apibūdino kaip „visišką pragarą”.
„Laukiamasis buvo perpildytas, žmonės sėdėjo ant žemės ir stovėjo atsirėme į sienas. Dirbau tol, kol pradėjo darytis silpna ir linkti kojos. Negalėjau nueiti net į tuoletą”, - pasakojo daktaras.
 
Užklausa apie darbuotojų kiekį ir jų užmokestį tarp Kalėdų ir Naujųjų metų iš viso buvo išsiųsta į 140 ligonines, tačiau tik 75 pateikė duomenis. Tai reiškia, kad papildomiems darbuotojams galėjo būti išleista dar daugiau pinigų.
 
Karališkasis slaugytojų koledžas (angl. Royal College of Nursing) praėjusį mėnesį teigė, kad pagal jų apskaičiavimus šiais metais papildomiems laikiniems darbuotojams NHS išleis per milijardą svarų sterlingų. Pasak koledžo, toks pinigų švaistymas vyksta dėl netinkamo planavimo.
  

Žymos: Anglija, Medicinos sistema

Komentarai

Naujausi straipsniai