Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-03-17

Medicina Anglijoje: pacientus gydys vaistininkai

  
Medicina Anglijoje: pacientus gydys vaistininkai Prašoma kiekvienai poliklinikai skirti po vaistininką, kuris nuvykęs į namus gydys ligonius.
Pagal naują pasiūlymą, vaistininkams būtų suteikta galimybė ne tik skirti medikamentų, bet ir gydyti ligonius.

Pacientams, kenčiantiems nuo ilgalaikių sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui astmos ar aukšto kraujo spaudimo, gali būti skirti į namus atvykstantys vaistininkai. Taip siekiama sutrumpinti laukimo laiką gydymo įstaigose. Pagal naują pasiūlymą, vaistininkams būtų suteikta galimybė ne tik skirti medikamentų, bet ir gydyti ligonius, skelbė portalas independent.co.uk.

Karališkojo bendrosios praktikos gydytojų koledžo (RCGP) ir Karališkosios farmacininkų sąjungos (RPS) paskelbtas pasiūlymas leistų vaistininkams kontroliuoti ligoninių medikamentų atsargas ir suteiktų daugiau progų bendrauti su pacientais.
Ilgalaikis naujų gydytojų trūkumas bei augantis į pensiją išeinančių medikų skaičius, privertė Nacionalinę sveikatos tarnybą (NHS) imtis įvairiausių priemonių. Nepaisant to, kad sveikatos apsaugos sistemos finansavimas neseniai padidintas £1 mlrd., bendri rodikliai negerėja. Laikas, kuomet pacientas laukia apsilankymo pas gydytoja ilgėja. RCGP įspėja, kad šiemet bus apie 67 milijonai atvejų, kuomet pacientas pas gydytoją apsilankyti ir gauti vaistų galės praėjus savaitei nuo užsiregistravimo.
 
Idėjos autoriai siūlo NHS pradėti ieškoti apmokytų vaistininkų kuo greičiau, kad per artimiausius metus, kiekvienoje poliklinikoje būtų bent po vieną į namus vykstantį vaistininką. RCGP vadovės, daktarės Maureen Baker teigimu, šiuo metu Jungtinėje Karalystėje yra „slapta aukštos kvalifikacijos farmacininkų armija, kuri galėtų išspręsti medicinos sistemos krizę“.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Darbas Anglijoje, Medicinos sistema

Komentarai

Naujausi straipsniai