Edita Lankauskienė   |   2015-02-28

Liaukimės darę tai, ko nereikia!

  
 Liaukimės darę tai, ko nereikia! Išmokę nusistatyti prioritetus sutaupysime laiko.
Kaip nusistatyti prioritetus? Kas dabar svarbiausia, o ką galima atidėti vėlesniam laikui?

Visi neretai paaimanuojame, kaip daug nereikalingų dalykų mums tenka atlikti. Kartais netgi atrodo, kad tai išsiurbia visą mūsų energiją, su kuria galėtume kalnus nuversti. Stop! O ką reiškia tenka? Kas verčia? Na, jei tai reikalinga pagal darbo reglamentą, niekur nedingsi, tokiu atveju tikrai tenka. O jei tai priklauso nuo mūsų pačių?

Nedelsdami nustokime darę tai, kas nereikalinga, jei tik turime tokią galimybę! Nustokime sprendę ne savas, tik kažkieno (kaimynų, giminių, kolegų) mums primestas problemas. Nustokime atsakinėti į klausimus, kurių mums niekas neuždavė. Nutraukime bendravimą, kuris nieko neduoda, vadinamąjį bendravimą iš mandagumo.
Labai svarbu – ne tik nebendraukime su mums nemaloniais žmonėmis, bet net ir negalvokime apie juos! Ne veltui sakoma, kad mes įklimpstame į priklausomybę nuo tų, kurių nekenčiame, ir esame laisvi nuo tų, kuriuos mylime.
 
Eikvokime energiją tik mylimiems žmonėms. Ir pajusime, kiek atsiras jėgų – beveik iškart.
Beje, tai nereiškia, kad dabar viską turime mesti ir pradėti daryti tik tai, kas malonu. Gyvenime prisiimti įsipareigojimai reikalauja apgalvoto požiūrio ir elgesio. Bet kuriuo atveju, temti nepakeliamos naštos nepatartina niekam, tad labai svarbu susidėlioti, ką daryti pirmiausia, o ką galima kiek atidėti. Taip, suprantama, jus plėšo į gabalus ir vadovybė, ir kolegos, ir visiems reikia, kad šitai, ir dar tai, ir tai būtų padaryta jau vakar.
 
Kaip nusistatyti prioritetus? Kas dabar svarbiausia, o ką galima atidėti vėlesniam laikui? Sąmonė sako viena, aplinkiniai žmonės – kita, bet jūsų intuicija tikrai padės jums pasirinkti teisingai!
 
Susidarykite sąrašą, kuriuos reikalus atlikti būtina – sąrašas gali būti šiai dienai ar bet kuriam laikotarpiui. Intuicijai periodiškai leiskite vėl ir vėl įvertinti situaciją. Ji keisis. Atlikti darbai ir sutvarkyti reikalai visai išnyks iš vidinio matymo lauko, o nauji prioritetai susidėlios naujai.
Yra reikalų, santykių ir įsipareigojimų, kurių negalima nutraukti beatodairiškai, bet įvertinti jų reikšmę savo gyvenimui ir išsilaisvinti nuo to, kas nereikalinga, visada pravartu. Artėjantis pavasarinis apsivalymas būtinas kiekvienam – kad su nauja energija galėtume kalnus nuversti!
 
 
  

Žymos: Sveikata, Santykiai, Psichologija, Darbas

Komentarai

Naujausi straipsniai