Tiesa.com   |   2014-07-09

Lenkijoje atleistas medikas, atsisakęs atlikti abortą

  
Lenkijoje atleistas medikas, atsisakęs atlikti abortą Pagal Lenkijos įstatymus, medikas gali atsisakyti daryti abortą.

Katalikiškoje Lenkijoje nuolat verda aistros dėl abortų draudimo. Šiuo metu jie leidžiami ir visos moterys, kurios nori nutraukti nėštumą, gali tai padaryti saugiai valstybinėse ligoninėse. Tačiau net ir galiojant įstatymui gydytojai pasilieka sau teisę vadovautis savais vidiniais įsitikinimais. Būtent dėl tokios priežasties Varšuvoje iš pareigų atleistas medikas.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Varšuvos merė atleido gimdymo namų vadovąBogdaną Chazaną, kuris atsisakė atlikti abortą, nes yra katalikas. Medikas nesutiko nutraukti moters nėštumo, nors tyrimai rodė, kad jos įsčiose nešiojamas vaisius turi didelių raidos sutrikimų.
Moteris pagimdė kūdikį, kuris šiuo metu gydomas intensyvios slaugos skyriuje, mat jam yra nustatytos didelės smegenų ir kaukolės deformacijos. ensyvios slaugos skyrių .
 
Pagal Lenkijoje galiojančius įstatymus, sunkiais vaisiaus raidos sutrikimo atvejais nėštumas gali būti nutrauktas iki 24 nėštumo savaitės.
 
Medikas gali atsisakyti atlikti šią procedūrą dėl asmeninių įsitikinimų, tačiau tokiu atveju jis privalo nukreipti pacientę pas kitą gydytoją. To B. Chazanas to nepadarė ir moterį paliko likimo valiai.
 
 
  

Žymos: Lenkija, Sveikata,, Abortas

Komentarai

Naujausi straipsniai