Tiesa.com   |   2013-01-15

Kova su krūties vėžiu įgyja pagreitį

  
Kova su krūties vėžiu įgyja pagreitį Manoma, kad krūties vėžio prevencijai skiriami vaistai išgelbės daugiau moterų gyvybių.

Anglijos ir Velso moterims, kurios turi didelę tikimybę susirgti krūties vėžiu, netrukus gali būti pasiūlyta naudoti vaistus, kurie turėtų padėti išvengti ligos, pranešė Bbc.co.uk.

Manoma, kad tamoxifeno ar raloxifeno vaistai gali apsaugoti nuo krūties vėžio apie 20 metų. Moterys, turinčios didelę riziką sirgti šia liga, galėtų profilaktiškai gerti atitinkamus vaistus penkerius metus prieš arba po menopauzės. Teigiama, kad net moterys su nedidele krūties vėžio rizika, dėl panašių ligų šeimos istorijoje, galėtų profilaktiškai naudoti šias tabletes.
Šiuo metu Nacionalinis sveikatos institutas konsultuojasi, ar tamoxifeno grupės vaistas gali būti nuolat vartojamas iki penkerių metų, kad sumažintų krūties vėžio riziką. Patvirtinus tokį nutarimą, tai taptų pirmas tokio pobūdžio sprendimas Jungtinės Karalystės istorijoje.
 
Krūties vėžys yra labiausiai paplitusi vėžio rūšis Jungtinėje Karalystėje. Kasmet krūties vėžys nustatomas 50 tūkst. moterų. Manoma, kad patvirtinus tamoxifeno vaistų saugumą, jis padėtų moterims užtikrinti geresnę krūties vėžio prevenciją. Jungtinėje Karalystėje į aukštos rizikos grupę patenka apie vieną procentą moterų.
 
Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad iš tūkstančio moterų, vartojusių tamoxifeną, dvidešimčiai ženkliai sumažėjo rizika susirgti šia liga. Šiuo metu vaistai skiriami tik krūties vėžio gydymui, bet ne prevencijai.
 
  

Žymos: Anglija, Sveikata, Vėžys

Komentarai

Naujausi straipsniai