Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2017-02-04

Koma po gimdymo britei atėmė atmintį: neigia gimdžiusi

  
Koma po gimdymo britei atėmė atmintį: neigia gimdžiusi
© www.meningitisnow.org
Moteris neatsimena gimdymo ir pirmųjų savaičių po jo.
Jos atmintis buvo visiškai išplauta, moteris neatsiminė net savo vardo.

Retas sveikatos sutrikimas lėmė, kad viena moteris po gimdymo paniro į komą, o prabudusi neprisiminė nieko, įskaitant ir tai, jog susilaukė sūnaus.

Nėštumas ir gimdymas yra neužmirštami kiekvienos moters gyvenimo momentai, tačiau tik ne 35 metų Bernadettei Strange iš mažo miestelio pietvakarių Anglijoje. Berniuką 2014 metais pagimdžiusi britė neatsimena nei to laikotarpio, kai laukėsi, nei gimdymo dienos ir atsisako tikėti, kad yra naujagimio mama.
Antrojo vaiko besilaukianti moteris nėštumo metu nesiskundė jokiomis sveikatos problemomis, gimdymas po Cezario pjūvio taip pat baigėsi be jokių komplikacijų ir laiminga šeima – Bernadette, jos vyras Neilas ir naujagimis Elijas – netrukus po procedūros pozavo pirmajai nuotraukai.
 
Tačiau praėjus kelioms valandoms po gimdymo gimdyvė netikėtai paniro į komą: kaip išsiaiškinta vėliau, taip atsitiko jos organizme staiga išplitus retai meningito bakterijai, kuri taip sureagavo nejautrą sukeliančius medikamentus.
 
„Ligoninės gydytojai iš pradžių nežinojo priežasties ir net nedavė garantijų, kad pabusiu iš komos ir išgyvensiu“, – pasakojo B. Strange.
 
Vis dėlto po trijų dienų nežinios ji pabudo, tačiau sveikatos sutrikimas visiškai išplovė jos atmintį – net savo vardo neprisimenanti moteris užmiršo kone visą savo praeitį ir tai, kad prieš kelias dienas pagimdė vaiką. Ji tai neigė net ir tada, kai vyras parodė iš karto po gimdymo darytą nuotrauką su naujagimiu. Bernadettei atminties nesugrąžino net ir sesers vizitas bei ilgi, nuotraukomis iliustruojami pasakojimai apie judviejų praeitį.
 
Kai šeima galiausiai grįžo namo, moteris vis dar nieko neprisiminė, tačiau po truputį priprato prie naujagimio ir po kelių savaičių ryžosi jį apkabinti.
 
„Susitaikiau su tuo, kad jis – mano sūnus“, – sakė B. Strange.
Šiandien jos sveikata gerokai pasitaisiusi, grįžta atmintis, bet gimdymo ji vistiek neprisimena, o pirmąsias savaites po atsigavimo iš komos – labai blankiai. Moters sutuoktinis iš atminties ištrintas dienas aprašė dienoraštyje, tikimasi, kad jis vieną dieną padės susigrąžinti prarastus prisiminimus.
  

Žymos: Meningitas, gimdymas, koma

Komentarai

Naujausi straipsniai