Mangirdas Juškys.   |   2017-03-23

Kodėl dantų plokštelėms reikėtų sakyti ne?

  
Kodėl dantų plokštelėms reikėtų sakyti ne? Plokšteliniai dantų implantai.
Nė vienas žmogus neturėtų mirti su dantimis stiklinėje.

Daugumos ar netgi visų dantų neturėjimas – dažna vyresnio amžiaus žmogaus kasdienybė. Kaip žmonės sprendžia šią sveikatos problemą? Įžvalgomis šia tema dalijasi Vilniuje įsikūrusios klinikos „Dantų harmonija“ vadovas, implantuojantis vyr. gydytojas Marius Bučinskas.

Deja, dar daug vyresnio amžiaus žmonių vis dar gyvena be dantų arba su išimamomis dantų plokštelėmis, jausdami didesnį ar mažesnį diskomfortą.
Pavyzdžiui, dažnai išimama dantų plokštelė:
• spaudžia, dirgina dantenas;
• juda burnoje ir gali iškristi (juokiantis ar nusičiaudėjus);
• viršutiniame gomuryje uždengia skonio receptorius, todėl susilpnėja skonio pojūčiai;
• apsunkina maisto kramtymą todėl apribojamas maisto racionas.
Be to, išimamą dantų plokštelę reikia kiekvieną vakarą išsiimti.
 
Jeigu žmogus gali rinktis – kodėl nepasirinkus komfortiško gyvenimo? Dirbdamas gydytoju matau, kaip ant implantų fiksuoti dantų protezai žmonėms ne tik gerokai palengvina gyvenimą, bet ir grąžina kasdienius džiaugsmus.
 
„Vėl galiu atsikąsti obuolio“, „Dabar drąsiai juokiuosi ir nesidengiu burnos ranka“, „Pagaliau iš tiesų galiu mėgautis maistu“, – gera girdėti tokius atsiliepimus iš savo pacientų, kuriems dantys buvo atkurti ant implantų.
 
Daugiau nei dešimtmetį dantis implantuojantis vyr.. gydytojas M. Bučinskas sako, kad dažnai pacientai gailisi, kad dvejojo ir nesiryžo dantų implantuoti anksčiau. Daugiau nei dešimtmetį dantis implantuojantis vyr.. gydytojas M. Bučinskas sako, kad dažnai pacientai gailisi, kad dvejojo ir nesiryžo dantų implantuoti anksčiau.
 
Dantų implantacijos pradininkas Peras Ingvaras Branemarkas (Per-Ingvar Brånemark) sakė, kad „Nė vienas žmogus neturėtų mirti su dantimis stiklinėje“.
 
Asmeniškai aš taip pat manau, kad kiekvienas žmogus yra per jaunas gyventi su dantimis stiklinėje, o ypač šiais laikais, kai dantų implantavimas yra taip toli pažengęs.
 
All-on-4® gydymo konceptas. VIDEO
Pavyzdžiui, Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Dantų harmonija“ galime net ir visiškai dantų neturinčiam žmogui juos atkurti per vieną dieną – t. y. pacientas po implantavimo procedūros iš karto išeina su neišimamais laikinaisiais dantimis. Šie dantys tvirtinami ant implantų, todėl žmogus jaučiasi tarsi su savais dantimis Tai ypač patogu iš užsienio į Vilnių atvykstantiems pacientams. Visus vieno žandikaulio dantis galime atkurti vos ant keturių implantų – naudojame plačiai pasaulyje pripažintą All-on-4® (lietuviškai: „visi ant 4“) gydymo metodiką.
 
Dirbame su pasaulyje lyderiaujančiu implantų gamintoju, kuris dantų implantams suteikia viso gyvenimo garantiją. Svarbu tai, kad pas mus atėję žmonės viską gauna vienoje vietoje: išsamią diagnostiką, visą gydymui reikalingą specialistų komandą.
 
Be to, klinikoje įrengta moderni CAD/CAM dantų protezų laboratorija ir esame pirmoji Vilniuje odontologijos klinika, įsigijusi „NobelProcera“ skenerį. Tokia komplektacija išsiskiriame net ir Baltijos šalyse. Ir tai mums leidžia pagreitinti ir kontroliuoti dantų gaminimo procesą, o pacientui patogu visas tokio gydymo paslaugas gauti vienoje vietoje.
 
Kartais, norint uždėti visus dantis ant implantų, tenka šalinti dar likusius beviltiškus dantis. Dantys šalinami to pačio vizito metu. Taikome vienmomentę implantaciją. Dantys ant implantų atkuriami per vieną dieną. Vienmomentę implantaciją praktikuoju jau daugiau nei dešimt metų.
Ilgalaikė protezavimo (daugiau nei 14 metų, – redakcijos. pastaba) ir implantavimo (daugiau nei 10 metų, – redakcijos pastaba) patirtis leidžia daryti tam tikras išvadas, todėl šiandien galiu drąsiai sakyti, kad ant implantų atkurti dantys vienareikšmiškai prisideda prie visaverčio gyvenimo kūrimo.
 
Pavyzdžiui, dantų plokštelės gali atkurti maždaug 30–40 proc. kramtymo funkcijos, o neišimami dantų protezai ant implantų – visus 100 proc. Dantys, atkurti ant implantų – tai neišimama konstrukcija. Jie tvirtai laikosi ir leidžia vėl mėgautis visaverčiu maistu, nesibaiminant, kad dantys iškris bevalgant.
O kur dar valgomo maisto skonis, kurį norime pajusti? Juk dažna dantų plokštelė uždengia didelę dalį gomurio ir taip maistą paverčia beskoniu....
 
Arba kas iš to, jei žmogus turi plokštelę, bet rankoje laikydamas obuolį negali jo atsikąsti? Jei žmogus viešumoje negali valgyti mėgstamo šašlyko ar kepsnio? Anksčiau dantų plokštelės buvo bene vienintelis būdas atkurti dantis, suteikti galimybę žmogui, kuris neteko savo natūralių dantų, kramtyti maistą ar nusišypsoti neparodant bedantės burnos.
 
Tačiau pasaulis eina į priekį. Mano nuomone, ant implantų atkurti dantys prilygsta, o kartais net ir pralenkia nuosavus dantis.
 
Dažnai pacientai, kuriems dantys buvo atkurti ant implantų, sako, kad jokiu būdu šių ant implantų atkurtų dantų dabar jau neatiduotų – pacientai pajunta neišimamų protezų komfortą.
 
 
Ko dažniausiai klausia pacientai apie dantų implantavimą?
 
Klausia daug ko – tam ir yra skirta paciento konsultacija. Išklausau paciento lūkesčius ir papasakoju apie galimus gydymo variantus, patariu atkreipti dėmesį į esminius gydymo kriterijus: kokybę, komfortą, ilgalaikę perspektyvą, gydymo laiką, kaštus. Dažnai pacientai prieš dantų implantavimą klausia, ar neskaudės, o po to šypsosi ir sako, kad neskaudėjo ir nebuvo taip baisu, kaip tikėjosi.
 
Galvojate apie dantų implantavimą? Turite klausimų? Norite pasikonsultuoti, bet negalite atvykti?
 
Skambinkite ir registruokitės pirminei konsultacijai telefonu. Į Jūsų klausimus atsakys daugiau nei dešimtmetį dantis implantuojantis vyr. gydytojas Marius Bučinskas.
 
REGISTRACIJA
Tel. + 370 610 11 222
Klinika „Dantų harmonija“
Olimpiečių g. 1A-9, LT-09235 Vilnius, Lietuva.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Sveikata, Odontologija

Komentarai

Naujausi straipsniai