Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2016-01-05

Kitą savaitę vėl streikuos medikai

  
Kitą savaitę vėl streikuos medikai Per streiką gydytojai neteiks paslaugų, išskyrus skubius atvejus.

Atėjus žiemai ir ligų sezonui, Jungtinės Karalystės (JK) gydytojai prašneko apie kitą savaitę planuojamą streiką. Britų Medikų Asociacijos (ang. The British Medical Association) atstovų teigimu, valdantiesiems ir medikams susitarimo pasiekti nepavyko.

Kaip teigė Independent.co.uk, jaunųjų daktarų streikai tęsis 24 valandas nuo kito antradienio, o sausio 26 bei vasario 10 dienomis jie ruošiasi streikuoti net po 48 valandas. Protestų dienomis nuo aštuntos valandos ryto gydytojai planuoja teikti pagalbą tik skubiais atvejais.
Tokie planai daugeliui kelia nerimą dėl sezono metu išaugusios gydymo paslaugų paklausos. Anot ekspertų, dabar ligoninėse atsiduria didžiausias pacientų skaičius, o šiuo metu gydymo įstaigas užgulė beprecedentinis sergančiųjų skaičius.
 
Britų Medikų Asociacijos atstovai išreiškė nepasitenkinimą dėl valdančiųjų veiksmų, ypač politiko Jeremio Hunto pozicija. Jis siekia įgyvendinti reformą, dėl kurios bus sumažintas ilgas valandas dirbančių jaunųjų daktarų atlygis. Anot gydytojų, dėl organizuojamo streiko visuomenė turėtų kaltintį tik šį politiką.
 
Jeremis Huntas į kaltinimus atsakė teigdamas, jog pokyčiai yra neišvengiami siekiant pagerinti paslaugų teikimo savaitgaliais kokybę. Gydytojai neišsižada savo reikalavimų ir skatina valdančiuosius atsisakyti naujų planų, kurie itin skaudžiai paveiks jaunuosius daktarus. Jų teigimu, susitarimas dėl gydytojų ir pacientų gerovės su valdžia yra įmanomas, tačiau pastaroji į šią situaciją nežvelgia pakankamai rimtai.
 
Medikai atsiprašo visuomenės už nepatogumus, tačiau teigia neturintys kitos išeities. Britų Medikų Asociacijos atstovas Daktaras Johnas Fisheris teigė, kad dėl streikų pacientų sveikata nenukentės. Esama mokslinių tyrimų, kuriais įrodyta, jog gydytojų streikus įmanoma įgyvendinti nesukeliant žalos visuomenei.
 
  

Žymos: medikai, Metro streikas

Komentarai

Naujausi straipsniai