Tiesa.com   |   BBC   |   2017-05-15

Kibernetinė ataka prieš NHS – Rytų Londone atšaukiamos gydytojų apžiūros

  
Kibernetinė ataka prieš NHS – Rytų Londone atšaukiamos gydytojų apžiūros
© Flickr.com
Penktadienį programišiai įsilaužė į NHS sistemą, kurios saugumas netikrintas trejus metus.
Sakėme jiems naudoti modernesnę, geriau apsaugotą sistemą. Įspėjome juos anksčiau, paskui pasikartojome pavasarį, kad yra didelė grėsmė saugumui.

Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Michaelis Fallonas pabrėžė, kad sveikatos apsaugos sistema (NHS) buvo jau ne kartą įspėta apie kibernetinių atakų pavojų. Nepaisant to, sistema nebuvo atnaujinta ir programišiai įsilaužė.

Gynybos sekretoriaus teigimu, NHS ne tik įspėta, bet jai skirta ir nemažai pinigų būtent šiai problemai spręsti. Dėl neatnaujintos sistemos M.Fallonas kaltina Jeremy Corbyną. Pasak gynybos sekretoriaus, kasmetinis 5,5mln. svarų sterlingų vertės sandėris su „Microsoft“ dėl NHS įrenginių apsaugos paskutinį kartą buvo atnaujintas tik 2014-aisiais.
BBC televizijoje politikas tikino, kad valstybė išleidžia apie 50mln. svarų sterlingų vien NHS sistemos saugumo užtikrinimo. „Skatinome NHS sumažinti prieigą prie silpniausios „Windows XP“, – sakė gynybos ekspertas.
 
NHS sistemų saugumo klausimas kilo po penktadienį keletoje šalių įvykusios kibernetinės atakos. Jos metu buvo įsilaužta ir į NHS sistemas. Paaiškėjo, kad šimtai tūkstančių kompiuterių naudojo būtent „Windows XP“ sistemą.
 
„Sakėme jiems naudoti modernesnę, geriau apsaugotą sistemą. Įspėjome juos anksčiau, paskui pasikartojome pavasarį, kad yra didelė grėsmė saugumui“, – BBC sakė gynybos sekretorius.
 
Po išpuolio sutriko ligoninių veikla. Kai kurie apsilankymai pas gydytoją bus nukelti ir savaitės pradžioje. Labiausiai nukentėjo Rytų Londone esančios: The Royal London, St.Bartholowmew's, Whipps Cross bei Newham ligoninės.
 
  

Žymos: NHS, JK saugumas, kibernetinė ataka

Komentarai

Naujausi straipsniai