Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-05-21

Keturi latviai JK nuteisti už lietuvių išnaudojimą

  
Keturi latviai JK nuteisti už lietuvių išnaudojimą

Keturi nusikalstamos grupuotės nariai iš Latvijos nuteisti 23 m. kalėjimo dėl pingų plovimo bei imigrantų iš rytų Europos, tarp jų ir lietuvių, išnaudojimo. Nusikaltėliai pinigus plovė naudodamiesi į modernią vergovę įtrauktų darbininkų sąskaitomis, o taip pat azijiečiams vyrams pardavinėjo fiktyvias žmonas iš rytų Europos.

37-erių Juris Valujevs, 30-erių Ivars Mezals, 35-erių Oksana Valujeva ir 27-erių Lauma Vankova Huntingdono karūnos teismo buvo pripapažinti kalti naudodamiesi imigrantų sąskaitomis išplovę per 50 tūkst. svarų sterlingų ir nelegaliai naudojęsi svetimomis „Paypal” sąskaitomis
J.Valujevs, O. Valujeva bei L. Vankova pripažinti kalti dėl fiktyvių santuokų organizavimo tarp latvių moterų ir azijiečių vyrų, kurie vėliau galėjo prayti Jungtinės Karalystės vizos.
 
J.Valujevs ir I.Mezals taip pat nuteisti už nelegalų lietuvių ir latvių darbuotojų pardavinėjimą modernia vergyste užsiimančioms nusikaltėlių organizacijoms, kurie darbuotojus siuntė į didžiuosius šalies prekybos centrus aptarnaujančius ūkius.
 
 
  

Žymos: Imigrantai, Moderni vergystė

Komentarai

Naujausi straipsniai