Tiesa.com   |   2012-11-10

Kaip įveikti savo tinginį?

  
Kaip įveikti savo tinginį?

Užklupti tinginiaujantys trumpai galėtume savo tingėjimą pateisinti daugybe priežasčių: nuovargiu, miego trūkumu, apatija, nevaisingomis prasmės paieškomis. Bet kaip yra iš tikrųjų?
Visi žinome, kad tingime... jei leidžiame sau tingėti. Bet jei žinome, kad laukia nepadarytas darbas, kažkur širdies kamputyje ir tinginiaujant kyla nepasitenkinimas savimi, slegia kaltės jausmas. Susidaro uždaras ratas: kuo ilgiau trunka ši būsena, tuo labiau ji mus veikia neigiamai, bet tuo sunkiau iš jos „išsivaduoti“.

Kaip įveikti savo tingėjimą ir susigrąžinti gerą nuotaiką?
Stebuklingų tablečių nėra – bet stebuklingas vaistas nuo tingėjimo, vienintelis patikimas būdas išeiti iš šio „užburto rato“ jau seniai išrastas: užtenka tik ryžtingai imtis kokio nors darbo, na, tiesiog bet kokių veiksmų, užuot tysojus prie televizoriaus ar įbedus bereikšmį žvilgsnį į lubas, ir tinginystė, tas nenoras ką nors veikti, išgaruos kaip dūmas. Paprasčiausia užduotis sau: imti ir susitvarkyti namus ar kambarį, ar bent jau spintą.
 
Paprasčiausias ir patikrintas būdas prisiversti imtis aktyvios veiklos – nusistatyti laiko rėmus. Taigi, jei jums reikia atlikti kokį nors darbą, nusistatykite, kad jį atliksite, tarkim, per 1–2 valandas. Ir tik pradėję darbuotis ir atlikę bent mažą darbo dalį pastebėsite, kad einasi kur kas smagiau ir lengviau, nei tikėjotės. Taip nenoras dirbti, t. y. tingėjimas, nepastebimai praeis. Kai laikas baigsis, galėsite veikti, ką tik norite. O svarbiausia – nebeliks kaltės jausmo dėl savo neveiklumo, taigi, nuotaika taip pat pagerės.
 
Beje, bloga nuotaika, sakysite, irgi gali atsirasti dėl labai skirtingų priežasčių. Tačiau kad ir kokios jos būtų, ją įveikti visada padės koncentracija į kokią nors veiklą. Tuomet pamirštame savo tikras ar tariamas bėdas, o bet kuri tikslinga veikla juk atneša ir vienokių ar kitokių rezultatų ir padeda pajusti pasitenkinimą, taigi, grąžina ir gerą nuotaiką.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Patarimai

Komentarai

Naujausi straipsniai