Edita Lankauskienė   |   2015-02-28

Infraraudonieji spinduliai neleidžia daugintis pelėsiui

  
Infraraudonieji spinduliai neleidžia daugintis pelėsiui Spindulinius šildytuvus galima sėkmingai naudoti visur .
Infraraudonieji spinduliai teigiamai veikia žmogaus organizmą, jei jų bangų ilgis neviršija bangų ilgio, skleidžiamo paties žmogaus organizmo.

Žemės atmosfera praleidžia saulės spinduliuojamą infraraudonųjų spindulių energiją, o kai įšyla Žemė, ji skleidžia infraraudonuosius spindulius. Beje, žmogaus kūnas, kaip ir visi šilti daiktai, irgi skleidžia infraraudonuosius spindulius. Kauno visuomenės sveikatos centro specialistė Jovita Šarkinienė pabrėžia infraraudonųjų spindulių pritaikymo mūsų gyvenimui ir sveikatai privalumus.

Infraraudonųjų (IR) spindulių šildytuvai formuoja šiluminį energijos srautą, kuris, kaip ir saulės spinduliai, nešildo oro. Pagrindinė spindulinio šildytuvo savybė, privalumas ir veikimo principas – šildomas ne patalpos oras, o patalpose esantys daiktai, kurie šilumą išsaugo daug ilgiau nei oras ir sugražina ją patalpai. Dėl to sienos visada būna sausos, nesikaupia kondensatas, neperšąla ir neleidžia daugintis pelėsiui ir grybeliui. Dar vienas privalumas yra tai, kad oras patalpoje beveik nejuda, taigi dulkių jame taip pat yra žymiai mažiau, be to, tokiose patalpose nedeginamas deguonis. Todėl jūs įkvepiate mažiau dulkių erkučių, grybelio sporų ir kitų kenksmingų medžiagų, galinčių sukelti kvėpavimo takų ligas.
Infraraudonieji spinduliai teigiamai veikia žmogaus organizmą, jei jų bangų ilgis neviršija bangų ilgio, skleidžiamo paties žmogaus organizmo. Mokslininkai pastebi, kad infraraudonųjų bangų šildytuvai ypač tinka viršutinių kvėpavimo takų ir astmos susirgimų profilaktikai, jie atpalaiduoja nervų sistemą, skatina medžiagų apykaitą, mažina aukštą kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje, veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, aktyvina kūno ląstelių veiklą, atkuria odos elastingumą ir stiprina imunitetą.
 
Šis šildymo būdas ypač tinkamas žmonėms, sergantiems astma ar kitomis kvėpavimo takų ligomis bei turintiems alergiją dulkėms. Be to, ši paprasta savybė spindulinius šildytuvus daro nepakeičiamus taupant šilumą ir su tuo susijusias išlaidas už elektrą, dujas, karštą vandenį: konvekciniu šildytuvu sušildytas patalpos oras greitai pasišalina per nesandarius langų plyšius, atidarytas duris ir pan., bet tam yra užkertamas kelias naudojant spindulinius šildytuvus, nes šiluma yra sukaupta patalpos sienose ar joje esančiuose daiktuose.
Spindulinius šildytuvus galima sėkmingai naudoti visur – individualiuose namuose, pramonės objektuose, bažnyčiose, gamybos patalpose.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Technologijos, Patarimai vyrams

Komentarai

Naujausi straipsniai