Tiesa.com   |   Bbc.com   |   2016-02-09

Gyventojai įspėjami saugotis užterštų vaistų

  
Gyventojai įspėjami saugotis užterštų vaistų Užkrėsta vaistų partija nuo nerimo ir prastos nuotaikos pateko į parduotuvių lentynas.

Jungtinės Karalystės (JK) gyventojų prašoma suklusti dėl pavojingos sveikatai „St John’s Wort” vaistų partijos. Kaip pranešė BBC.com, tabletėse rasta pavojingų toksinių medžiagų, kurios gali pakenkti žmonių sveikatai.

Medicinos ir sveikatos apsaugos produktų reguliavimo agentūra (ang. The Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) gyventojų prašo pasitikrinti, ar savo namuose neturi šio vaisto. Tai yra homeopatiniai vaistai, skirti žmonėms, turintiems problemų dėl prastos nuotaikos ar nerimo.
Užkrėstų medžiagų rasta „St John’s Wort” tabletėse, kurios buvo pagamintos 2013 metais, o galioti baigs 2016 metų gegužę – rugpjūtį. Pranešta, jog užkrėstos ir į rinką paleistos partijos yra šios: 14279 (Asda St John's Wort),14255 (HRI Good Mood), 14662 (HRI Good Mood), 14498 (HRI Good Mood), 14660 (HRI Good Mood), 14523 (Superdrug St John's Wort). Vaistai parduodami 30 tablečių įpakavimuose.
 
Vaistai galėjo būti užkrėsti dėl to, kad renkant žoleles vaisto gamybai atsitiktinai buvo surinkti ir užteršti augalai. Vartojusiems pavojingos partijos vaistus turėtų pasireikšti pykinimas, vėmimas, patamsėti šlapimo spalva, nuovargis, pilvo skausmas bei akių ir odos pageltimas. Užkrėstuose medikamentuose esanti toksinė medžiaga gali pažeisti žmogaus kepenis, todėl pastebėjus minėtus simptomus, žmonių prašoma kuo skubiau kreiptis į gydytojus.
 
 
  

Žymos: Vaistai

Komentarai

Naujausi straipsniai