Tiesa.com   |   independent.co.ukd   |   2015-05-22

Gydytojai perspėja: paracetamolis kenkia dar negimusiam kūdikiui

  
Gydytojai perspėja: paracetamolis kenkia dar negimusiam kūdikiui Paracetamolis berniukams gali sukelti nevaisingumą ar sėklidžių vėžį.
Didelis vartojamo paracetamolio kiekis nėštumo metu gali sumažinti testosterono kiekį dar įsčiose.

Mokslinis tyrimas atskleidė, kad vartojant paracetamolį nėštumo metu, kūdikiams berniukams ateityje gali atsirasti lytinių sutrikimų, - pranešė naujienų portalas independent.co.uk.

Nors paracetamolis laikomas saugiausiu nuskausminamuoju nėščiosioms, tyrimas, atliktas Edinburgo universiteto mokslininkų, teigia, kad didelis vartojamo paracetamolio kiekis nėštumo metu gali sumažinti testosterono kiekį dar įsčiose. Tai kūdikiams berniukams gali sukelti tokias komplikacijas, kaip nevaisingumas ar net sėklidžių vėžys.
Edinburgo universiteto profesorius Rodas Michellas rekomendavo nėščiosioms ir toliau laikytis nacionalinės sveikatos tarnybos (angl. National health service, NHS) nurodymų, tačiau paracetamolį vartoti kuo mažesnėmis dozėmis ir kuo trumpesnį laiko tarpą.
 
Karališkojo pediatrų ir vaikų sveikatos koledžo profesorius Martinas Wardas-Plattas sakė: „Šis atradimas siunčia aiškią žinutę visuomenei - besilaukiančios moterys neturėtų piknaudžiauti paracetamoliu ir vartoti jį tik tada, kai būtinai reikia. Žinoma, yra atvejų, kada jo reikia ir jo nevartojimas tik dar labiau pakenktų. Pavyzdžiui, jei karščiuojate viena ar dvi dozės per kelias dienas, tikrai nesukels komplikacijų
 
 
  

Žymos: Vaistai, Pavojus sveikatai

Komentarai

Naujausi straipsniai