Tiesa.com   |   2013-01-25

Gripas sėja mirties baimę

  
Gripas sėja mirties baimę Teigiama, kad šią savaitę mirusi moteris anksčiau niekada nebuvo skiepyta nuo gripo.

Lietuvoje gripas šiemet jau spėjo pareikalauti net dviejų aukų. Vakar nuo gripo sukeltų komplikacijų mirė 56 metų moteris iš Ignalinos rajono. Kaip pranešė užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, ji anksčiau niekada nebuvo skiepyta nuo gripo.

Teigiama, kad blogai moteris pasijuto dar sausio 13-ąją, po penkių dienų, sausio 18 d., ji kreipėsi į polikliniką, nes vis dar laikėsi aukšta temperatūra, ją kamavo šaltkrėčiu, jautė silpnumą ir nuovargį. Jai buvo pasiūlyta gydymą pratęsti ligoninėje, tačiau moteris atsisakė.
Jau sausio 21 d. būklė smarkiai pablogėjo, sergančioji buvo skubiai paguldyta į ligoninė, tačiau ir intensyvus gydymas intensyviosios terapijos skyriuje nepadėjo. Sausio 24 d. jos gyvybė užgeso. Nustatyta, kad mirtinas komplikacijas sukėlė A tipo gripo virusas.
 
Prieš savaitę mirė ir dvylikametė mergaitė Kauno klinikose. Po šios nelaimės, medikai surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad jauna pacientė sirgo gripu ir jau ilgai jautėsi blogai, tačiau į ligoninę ji pateko kritinės būklės, kai medikai jau buvo bejėgiai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras dar neturi laboratorijos duomenų apie gripo virusą, galimai sukėlusį mergaitės mirtį.
 
Kaunas – kol kas vienas iš kelių miestų, kuriame gripas išguldė daugybę žmonių. Mieste paskelbta gripo epidemija. Nevyksta pamokos mokyklose, uždarinėjamos vaikų grupės darželiuose.
 
  

Žymos: Sveikata, Ligos, Gripas

Komentarai

Naujausi straipsniai