Tiesa.com, bns.lt   |   2018-04-28

Europą sukrėtusi mažylio kova už gyvybę baigėsi

  
Europą sukrėtusi mažylio kova už gyvybę baigėsi
© Alfie Evans Fans page Facebook
Šis vaikas dėl noro gyventi buvo pavadintas gladiatoriumi.

Didžiojoje Britanijoje nepagydomai sergančio 23 mėnesių Alfie Evansas šeštadienį mirė, gydytojams išjungus gyvybės palaikymo sistemas, pranešė vaiko tėvai.

Alfie likimas buvo atsidūręs ilgo teisinio ginčo centre, o vaiko gyvybę reikalaujančių palaikyti aktyvistų kampanijai pritarimą išreiškė ir popiežius Pranciškus.
„Mūsų vaikeliui šiąnakt, 2 val. 30 min. (vietos, 4 val. 30 min. Lietuvos laiku) išaugo sparnai. Mūsų širdys sudaužytos. Ačiū kiekvienam jūsų už palaikymą“, – sakoma berniuko tėvų Kate James (Keit Džeims) ir Thomas Evanso (Tomo Evanso) „Facebook“ žinutėje.
Alfie Evansas sirgo nepagydoma degeneratyvine smegenų liga. Gydytojai tvirtino, kad berniuką gydyti beviltišką ir sakė, kad jam turi būti leista mirti, tačiau tėvai ir krikščionių organizacijos keletą mėnesių kovojo, kad vaikas būtų perkeltas į vieną Italijos ligoninę, kur jo gyvybė būtų dirbtinai palaikoma.
 
Ligoninė Alfie gyvybę palaikančius aparatus atjungė pirmadienį, po virtinės gydytojų poziciją palaikančių teismo nutarčių, tačiau berniukas dar kelias dienas išgyveno.
Ši byla sulaukė popiežiaus Pranciškaus dėmesio. Šį mėnesį per sekmadieninį palaiminimą Vatikano Šv. Petro aikštėje pontifikas pasiūlė melstis už Alfie ir kitus sunkių negalių kamuojamus žmones.
 
Katalikų Bažnyčios vadovas ragino palaikyti berniuko gyvybę, pažymėjęs, kad tik Dievas gali nuspręsti, kuriam žmogui ir kada reikia baigti žemiškąją kelionę.
 
  

Žymos: Liga, Medicina, Vatikanas, Vaikas, teismai, alfie evans

Komentarai

Naujausi straipsniai