Tiesa.com   |   London Evening Standard   |   2015-01-05

Ebola užsikrėtusios slaugės būklė itin pablogėjo

  
Ebola užsikrėtusios slaugės būklė itin pablogėjo
© Flickr nuotr.
Ebola užsikrėtusiai slaugei iš Škotijos taikomas eksperimentinis gydymas nepadeda

Praėjusią savaitę į Londoną specialiu kariniu lėktuvu atgabentos Ebolos virusu užsikrėtusios slaugės būklė itin pablogėjo. Ligoninė, kurioje gydoma slaugė, nesugeba gauti pacientei reikalingo vaisto ir prisipažįsta neturinti aiškios gydymo strategijos.

Free Hospital”, kurioje nuo trečiadienio gydoma Siera Leonėje Ebolos virusą pasigavusi slaugė iš Škotijos, pranešė, kad Paulinos Cafferkey „būklė per pastarąsias dvi dienas nuolatos blogėjo ir dabar yra kritinė.”
Toks slaugę gydančių medikų pareiškimas apie staiga pasikeitusią jos būklę išplatintas netrukus po to, kai gydytojai pasakojo, kad 39-erių moteris jau galėjo atsisėsti, gerti ir valgyti ir netgi per Naujuosius bendrauti su savo artimiaisiais.
 
Gydytojas Michealis Jacobsas patvirtino, kad Siera Leonėje savanoriavusios slaugės laukia kelios „kritinės dienos”, pranešė „London Evening Standard". Jai perpiltas kraujas, moteris gydoma eksperimentiniu antivirusiniu vaistu, tačiau „jis neveikia.”
 
Cafferkey yra antrojo Ebolos auka Anglijoje. Pirmasis Ebola užsikrėtęs britas – 29-erių slaugytojas Williamas Pooley – rugpjūtį sėkmingai virusą nugalėjo toje pačioje „Royal Free Hospital.”
 
Tačiau dabar ligoninė niekaip nesugeba gauti „ZMappo” – vaisto, kuriuo buvo išgydytas Pooley. Esą „vaisto šiuo metu nėra niekur pasaulyje.”
„Šiuo metu nežinome, kokia būtų tinkamiausia gydymo strategija,” – pripažino slaugės gydytojas.
 
„Todėl jos gydymą ir vadiname eksperimentiniu. Kaip paaiškinome Paulinai, gydymo rezultatais negalime
būti tokie užtikrinti, kokie norėtume būti. Jei negalvotume, kad mūsų taikomas gydymas pacientai padės, jo išvis netaikytume, tačiau neturime pakankamai informacijos jo sėkmei tvirtai užtikrinti ,” – sakė
gydytojas.
 
„Tiesa” primena, kad Škotijoje gyvenanti slaugė Siera Leonėje su organizacija „Gelbėkit vaikus” ir kitais 29 medikais savanoriais iš Anglijos rūpinosi Ebola užsikrėtusiais mažaisiais.
 
Praėjusios savaitės pradžioje ji namo į Glasgow skrido per Heathrow oro uostą, kur ją, kaip ir visus iš Afrikos grįžtančius pacientus, turėjo patikrinti dėl Ebolos viruso. Tačiau, anot britų žiniasklaidos, nors oro uoste moteris ir skundėsi itin aukšta temperatūra, jai leista toliau skristi į Glasgow.
Nusileidusią Cafferkey iškart paguldė į izoliuotą palatą Glasgow ligoninėje, kur jai nustatyta Ebola. Ji iškart išgabenta gydymui į Londoną.
 
Šis atvejis iškėlė klausimų, ar Jungtinės Karalystės oro uostuose tinkamai tikrinami iš Ebolos viruso židinių
atvykę keleiviai.
 
 
 
  

Žymos: Ligoninė, virusas, Ebola

Komentarai

Naujausi straipsniai