Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-09-13

Draus rūkyti jau ir parkuose

  
Draus rūkyti jau ir parkuose
© Flickr nuotr.
Greitai cigaretės Anglijoje bus negalima prisidegti ir parke.

Vyriausioji Angljos medicinos pareigūnė (angl. Chief Medical Officer) pasisakė už dar labiau sugriežtintą rūkymo viešose vietose draudimą. Ji norėtų uždrausti rūkyti parkuose ir prie vaikų žaidimų aikštelių.Skatindama vietos valdžios institucijas išplėsti nerūkymo zonas viešosiose erdvėse, Sally Davies prisipažino remianti bet kokius veiksmus, kurie „padėtų sumažint aktyvų rūkymą”, pranešė naujienų portalas express.co.uk.
Taip ji pasisakė praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai Karališkoji visuomenės sveikatos draugija (angl. Royal Society for Public Health) pasiūlė uždrausti rūkyti prie barų ir restoranų.
 
Rūkymas pačiuose baruose ir restoranuose, taip pat kituose viešuose pastatuose Jungtinėje Karalystėje uždraustas prieš aštuonerius metus.
 
6000 visuomenės sveikatos specialistų vienijanti organizacija siekia, kad rūkyti būtų uždrausta ir parkuose bei prie mokyklų įėjimų.
 
„Valdžia šiuo metu neturi jokių planų išplėsti nerūkymo zonas atvirose erdvėse, tačiau vietinės savivaldybės gali pačios nuspręsti, ar jos nori taikyti platesnę nerūkymo politiką,” – sakė už Anglijos sveikatos politiką atsakinga pareigūnė.
Kiek anksčiau šiais metais Bristolis tapo pirmuoju miestu, kur nerūkymo zonos atsirado viešosiose vietose lauke – ten negalima rūkyti Millennium Square ir Anchor Square.
 
Brightono ir Hove miestų valdžia savo piliečiams neleidžia rūkyti vaikų žaidimų aikštelėse. Pareigūnai domisi, ar įmanoma draudimą išplėsti ir miesto paplūdimiuose.
 
 
  

Žymos: Draudimas rūkyti

Komentarai

Naujausi straipsniai