Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-08-22

Dėl gydytojų klaidos vaikas prarado kojas

  
Dėl gydytojų klaidos vaikas prarado kojas
© pixabay.com
Nepastebėjus infekcijos vaikui skirta antibiotikų nuo anginos.
Tokių priemonių galbūt nebūtų reikėję, jeigu infekcija būtų diagnozuota anksčiau.

Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) reputacijai suduotas dar vienas skaudus smūgis: dėl medikų klaidos vaikas

Mažylio Reubeno bėdos prasidėjo praėjusių metų liepą, kai jis patyrė nudegimus ir pateko į Šiaurės Rytų Anglijoje esančio Ipswicho miesto ligoninę. Suteikus pirmąją pagalbą bei gydymą vaikas išleistas namo, tačiau po dviejų dienų pasijuto dar blogiau.
Grįžus į ligoninę jam diagnozuota aukšta kūno temperatūra bei gerklės skausmas, vaikui paskirta antibiotikų nuo anginos. Bet ir kitą dieną jo savijauta nepagerėjo.
 
Tuomet jo motina Lou Harvey-Smith nuterė kreiptis į Londone esančių Chelsea ir Westminsterio ligoninių medikus. Šie įtarė gyvybei pavojingą toksinį šoką, kurį sukėlė per nudegimo žaizdas į kraują patekusi bakterija. Infekcija buvo tiek išplitusi, kad Šv. Marijos ligoninėje Paddingtone, Londone, vaikui apmutuotos kojos ir 7 rankų pirštai – tai buvo būtina norint apsaugoti nuo tolesnio infekcijos plitimo bei išsaugoti vaiko gyvybę.
 
Tokių priemonių galbūt nebūtų reikėję, jeigu infekcija būtų diagnozuota anksčiau.
 
Motina siekia gauti 50 tūkst. svarų sterlingų kompensaciją iš Ipswicho ligoninės. Pastariosios medikai besąlygiškai apgailestauja, tačiau kompensacijos dar nesumokėjo – vyksta derybos.
 
  

Žymos: NHS, Amputacija, medikų klaida

Komentarai

Naujausi straipsniai