Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-04-02

Dauguma šeimos gydytojų - imigrantai

  
Dauguma šeimos gydytojų - imigrantai 1 iš 5 bendrosios praktikos daktarų yra imigrantas.
Britai nerimauja, kad imigrantų daktarų kalbos barjeras gali sukelti nesusipratimų tarp pacientų ir gydytojų.

Naujausiais duomenimis, dauguma Jungtinės Karalystės šeimos daktarų yra imigrantai iš kitų užsienio šalių. Nacionalinė sveikatos priežiūros tarnyba (NHS) šiuo metu patiria medicininį išsilavinimą turinčių darbuotojų trūkumo krizę, todėl kai kuriose vietose net 71 proc. daktarų yra kitataučiai, - pranešė express.co.uk.

metu Jungtinėje Karalystėje 1 iš 5 bendrosios praktikos gydytojų yra imigrantas. Ekspertai įspėja, kad dėl NHS ištikusios darbuotojų krizės šis skaičius nuolatos auga.
Tam tikruose rajonuose imigrantų daktarų skaičius yra didesnis nei kituose. Rytų Londono rajonuose, ypač Barkinge ir Dagenhame užsieniečiai daktarai sudaro net 71 proc., kai tuo tarpu Kente procentas mažesnis ir siekia 63 proc.
 
 
 
Britai nerimauja, kad imigrantų gydytojų kalbos barjeras gali sukelti nesusipratimų tarp pacientų ir gydytojų. Vieno tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė užsieniečių daktarų neišlaikytų anglų kalbos egzamino.
 
Praėjusių metų birželio mėnesį NHS buvo priverstas surengti anglų kalbos kursus imigrantėms seselėms, kurios nesuprato Lankašyro akcentu kalbančių pacientų.
 
 
Britų medicinos asociacijos (angl. British Medical Association) atstovas Richardas Vautrey’us perspėjo, kad šiuo metu medicinos studijas pasirenka nepakankamai britų studentų, dėl to pagalbos tenka kreiptis į užsieniečius daktarus. 
  

Žymos: Medicina, Gydytojai, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai