Edita Lankauskienė   |   2014-02-15

Dauguma ligų slypi smegenyse

  
Dauguma ligų slypi smegenyse Kad būtum sveikas fiziškai, reikia būti sveikam psichologiškai.

Didžiausias mūsų gyvenimą trumpinantis priešas yra civilizacijos ligos. Nors gydymo metodai tolydžio tobulėja, šių ligų nepavyksta suvaldyti. Japonijos mokslininkų tai nestebina. Pasak jų, kad ir kaip intensyviai būtų nagrinėjamos šios problemos, iš įprasto simptominio gydymo neverta tikėtis gerų rezultatų.

 Nuo 80 iki 90 procentų šių ligų susiję su stresu, psichikos problemomis, o Vakarų medicina kreipia dėmesį tik į sergančius organus ir ligų požymius, visiškai pamiršdama, kad gydyti reikia psichiką. Vakarų medicinos turimomis priemonėmis galima labai tiksliai nustatyti dėl ligos atsiradusius atitinkamų organų pokyčius, o su psichikos diagnostika nėra taip paprasta. Vis dėlto esama tam tikrų pasikeitimų. Smegenų fiziologijos ir bioneurologijos pažanga suteikia galimybę biocheminiu būdu išsiaiškinti didžiąją dalį psichikos pokyčių.
Jei galva normaliai veikia, o kūnas turi pakankamai raumenų, žmogus gali išlikti aktyvus ir peržengęs šimtmečio slenkstį. Vis dėlto kad ir kaip uoliai treniruotume kūną ir valgytume tik sveiką maistą, bet pamirštume smegenis, negalėtume džiaugtis ilgu gyvenimu.
 
Atrodo, ilgai niekas nežinojo, kaip teisingai treniruoti galvą, nors buvo sakoma: „Pasuk savo galvelę!“ arba „Nepamesk galvos!“ Dabar mokslininkai rekomendaciją naudotis galva, kad ilgiau gyventum, sieja su pozityviu mąstymu, nes teigiamos mintys skatina išsiskirti laimės hormonus, atgaivinančius smegenų ląsteles. Remdamiesi šia nuostata išlaikysime jaunystę ir išvengsime civilizacijos ligų.
 
Dabar jau visiškai aišku, kad gyvenimo būdas, skatinantis gausiai išsiskirti laimės hormonus, teigiamai veikia mūsų sveikatą. Tam tikra gyvensena sukelia smegenyse atitinkamus pokyčius. Juos patyrinėjus galima labai aiškiai matyti, ar žmogus bus sveikas, ar artimiausiu laiku sirgs.
 
Taigi, šiuolaikinė medicina yra sukaupusi daug žinių, deja, ji vis dar atkakliai laikosi simptominių metodikų.
  

Žymos: Sveikata, Kūnas, Medicina,

Komentarai

Naujausi straipsniai