Tiesa.com   |   Bbc.co.uk   |   2017-02-21

Daugiau nei pusė Anglijos ligoninių nebeaptarnaus ligonių

  
Daugiau nei pusė Anglijos ligoninių nebeaptarnaus ligonių
© Wikimedia nuotr.
Šeimos gydytojų kabinetai taps bendruomenės sveikatos centrais.
Kai kurias ligonines planuojama uždaryti.

Beveik du trečdaliai Anglijos ligoninių nebegalės aptarnauti to pačio skaičiaus ligonių dėl darbuotojų, paslaugų ir finansavimo mažinimo, pranešė bbc.co.uk.

NHS vadovai pateiktuose pasiūlymuose nurodo, kad taip siekiama sutaupyti pinigų ir išsaugoti nacionalinės sveikatos apsaugos sitemą.
Kai kurias ligonines planuojama uždaryti, kitose sumažinti specialistų ar panaikinti tokius skyrius, kaip greitosios pagalbos, gimdymo ar insulto priežiūros.
 
Politikų teigimu, pacientai sulauks geresnės sveikatos priežiūros bendruomenėse, t.y. šeimos gydytojų kabinetuose, kuriuos planuojama visiškai pertvarkyti.
 
Šeimos gydytojų kabinetai taps bendruomenės sveikatos centrais, į kuriuos pacientai galės kreiptis septynias dienas per savaitę. Pasak politikų, sveikatos sistema atkeliaus „arčiau žmonių namų”.
 
Kritikų teigimu, šios „gražios” idėjos gali likti tik idėjomis dėl finansavimo trūkumo. Bendruomenės sveikatos apsauga jau sunkiai susidoroja su pacientų skaičiumi, todėl dar daugiau ligonių gali tapti nepakeliama našta.
 
 
  

Žymos: Medicina, NHS, Sveikatos apsauga, šeimos gydytojas

Komentarai

Naujausi straipsniai