Tiesa.com   |   2013-02-25

Britanija už lenkių gimdymus Lenkijoje sumoka milijoną

  
Britanija už lenkių gimdymus Lenkijoje sumoka milijoną Kilo nepasitenkinimas dėl išlaidų užsieniečių gimdymams užsienyje

Britanijoje dirbančios lenkės ir kitos europietės, vis dažniau gimdyti grįžta namo, tačiau už šias paslaugas moka Britanija. Tokia situacija susiklostė dėl Europos Sąjungos teisių jos piliečiams, kuomet užtikrinama nemokama skubi sveikatos pagalba visose Europos Sąjungos šalyse, pranešė Dailymail.co.uk.

Pavyzdžiui, vien praėjusiais metais Britanija Lenkijos sveikatos institucijoms už nėščiųjų lenkių priežiūrą ir gimdymus Lenkijoje sumokėjo apie 1 milijoną svarų. Skaičiuojama, kad iš Britanijoje dirbusių lenkių, gimdyti namo grįžo apie 500 moterų.
Vidutiniškai už vieną gimdymą užsienyje Britanijos sveikatos tarnyba NHS sumoka apie 1631 svarą. Pagal Europos Sąjungos įstatymus, visi Britanijoje dirbantys asmenys gali užpildyti S2 ar E112 formas, kurios suteikia nemokamą sveikatos priežiūrą bet kurioje Europos Sąjungos šalyje ar Šveicarijoje. Tokia pat taisyklė galioja ir Britanijos pilietėms nuvykusioms į kitą Europos Sąjungos šalį.
 
Skaičiuojama, kad praėjusiais metais Britanija tokiu būdu padengė 1132 atvejų išlaidas užsienyje, iš kurių net 90 proc. susiję su nėštumu ir gimdymu. Daugiau nei pusė paslaugų buvo suteikta Lenkijoje, 174 – Prancūzijoje, o Lietuvoje – vos 12.
 
 
 
  

Žymos: Sveikata, Vaikai, Sveikata Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai