Edita Lankauskienė   |   2014-11-29

Atsisakyti malonumų – pavojinga?

  
Atsisakyti malonumų – pavojinga? Pasiduoti troškimams nereiškia būti silpnam.

Laimingieji, kurie moka džiaugtis gyvenimu, neretai mūsų visuomenėje laikomi egoistais ir lengvabūdžiais. Kiti, ne tokie laimingi visuomenės nariai, dažnai rūškanais veidais, priešingai, dažniausiai mums asocijuojasi su rimtais, patikimais ir pagarbos vertais autoritetais.

Ar verta pataikauti savo troškimams ir norams? Be abejo! – įsitikinę psichologai. Juk malonumų atsisakymas priveda prie depresyvios būsenos ir gyvenimo be kruopelytės džiaugsmo, kaip sakoma, gyvenimo „įjungus autopilotą“ Pasak specialistų, patenkindami savo natūraliai kilusį troškimą mes išlaisviname didelį energijos kiekį ir suteikiame organizmui daug išteklių, kuriuos ateityje patys ir galėsime panaudoti reikšmingiems tikslams pasiekti. O štai „uždrausdami“ sau paprastus mažyčius džiaugsmus mes nuskurdiname save – paprasčiausiai, pernelyg daug energijos išeikvojame vien savo troškimui „užmušti“.
Psichoterapijos specialistai teigia, kad atidėdami džiaugsmus vėlesniam laikui — na, tarsi apdovanojimą už ką nors, – mes spėjame „perdegti“ ir galiausiai jau gavę tą trokštamą „apdovanojimą“ nebegalime pajusti, išgyventi malonumo. Paprasčiau pasakius, jei jūs leisite sau suvalgyti ledus tik po to, kai numesite 5 kilogramus, tai tie ledai jau nebebus netikėtas džiaugsmas – tai bus suplanuotas veiksmas, ir jis nebesukels stiprių emocijų. Nemokėjimas džiaugtis, draudimas sau išgyventi džiaugsmingą akimirką „čia ir dabar“ pavojingas ne tik todėl, kad gali „prikviesti“ depresiją. Šitai taip pat gali sumažinti organizmo imunitetą, taigi ir atsparumą įvairioms ligoms, ir netgi sąlygoti anorgazmiją – negalėjimą patirti orgazmo lytinių santykių metu.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Santykiai, Psichologija

Komentarai

Naujausi straipsniai