Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-05-16

Anglijos gydytojai skatinami „nepergydyti” pacientų

  
Anglijos gydytojai skatinami „nepergydyti” pacientų Ar tikrai medikai skiria nebūtinus medikamentus?
Depresija sergantiems žmonėms vietoj medikamentų rekomenduojama skirti įvairias terapijas ir grupines fizinio lavinimo klases, o turintiems problemų su pakilusiu kraujo spaudimu – keisti gyvenimo būdą.

Anglijos gydytojai įsteigė socialinę kampaniją „Rinkis atsakingai”, kuri medikus ragina mažinti pacientams skiriamų medikamentų kiekį ir procedūrų skaičių. Anot kampanijos organizatorių, medikai „pergydo” pacientus, skirdami jiems vaistų, kurie nėra būtini, ar netgi gali pridaryti žalos.

Naujienų portale bbc.co.uk teigiama, kad šiuo metu vyksta svarstymas, ar būtina skirti vaistus depresijai gydyti. Tuo pačiu raginama mažinti kraujo testų ir medikamentų, pakilusiam kraujo spaudimui malšinti, skaičių. Depresija sergantiems žmonėms vietoj medikamentų rekomenduojama skirti įvairias terapijas ir grupines fizinio lavinimo klases, o turintiems problemų su pakilusiu kraujo spaudimu – keisti gyvenimo būdą.
„British Medical” žurnalas antrina kampanijai teigdami, kad pacientams yra skiriami nebūti medikamentai vien todėl, kad gydytojai jaučia „spaudimą veikti” – daugėja įrodymų, kad gydytojai skiria vaistus, kurie neišgydys paciento ar tik vos padės.
 
Tuo tarpu „Brain Tumour Charity” organizacijos atstovai abejoja šios kampanijos idėja. Kritikų teigimu, yra užtektinai pavyzdžių, kai pradinės lėtinių ligų formos buvo nepastebėtos dėl nepakankamai greitai ir efektyviai atliktų tyrimų ir netinkamo medikamentų skyrimo.
 
Kampanijos veikla jau vykdoma Kanadoje ir Jungtinėse Amerikos valstijose.
 
  

Žymos: Vaistai, Gydytojai, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai