tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-08-04

Žmonės yra priklausomi nuo interneto

  
Žmonės yra priklausomi nuo interneto
© pixabay.com
Žmonės jaučiasi pasimetę, negalėdami naudotis savo išmaniuoju įrenginiu.
Daugiau nei pusė moksleivių prisipažino, jog dėl naršymo internete kenčia jų namų darbai.

Telekomunikacijų bendrovės „Ofcom“ užsakymu atliktas tyrimas išsiaiškino, jog dauguma Jungtinės Karalystės gyventojų yra priklausomi nuo interneto.

Vidutiniškai, suaugęs žmogus internetu naudojasi 25 valandas per savaitę. Trys ketvirtadaliai interneto vartotojų sakė, jog internetas yra itin svarbi jų gyvenimo dalis, o 59 proc. prisipažino turintys priklausomybę nuo interneto. Daugiau negu trečdalis žmonių sakė, jog jiems yra sunku atsijungti nuo interneto, o beveik pusė žmonių prisipažino, jog jaučiasi pasimetę, kai negali naudotis savo išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu.
Beveik pusė apklaustųjų prisipažino manantys, jog praleidžia per daug laiko naršydami internete, ir dėl to kenčia jų socialinis gyvenimas, laikas, praleistas su draugais, namų ruoša, blogėja miego kokybė. Net 60 proc. moksleivių prisipažino, jog dėl naršymo internete kenčia jų namai darbai.
 
Sunerimę dėl tokios interneto įtakos jų kasdienybei, žmonės griebiasi „interneto detoksikacijos“. Net 34 proc. žmonių prisipažino, jog bando ilgam laikui atsijungia nuo interneto, kartais net visam mėnesiui. 
 
  

Žymos: Internetas, Priklausomybė, Detoksikacija, išmanieji telefonai

Komentarai

Naujausi straipsniai