Tiesa.com   |   BBC   |   2014-10-29

Žiemą – elektros ir dujų trūkumas

  
Žiemą – elektros ir dujų trūkumas
© Flickr. nuotr.
Nors žiemą numatomas elektros trūkumas, tiekėjas ramina, kad užtemimų nebus.

Jungtinės karalystės elektros ir dujų tiekėjas „National Grid” įspėjo, kad dėl generatorių uždarymų ir gedimų, žiemą šalies elektros pajėgumai bus mažiausi per septynerius metus. Be to, gali didėti ir šildymo kainos.

Atsarginis elekros pajėgumas, praėjusias metais siekęs 5 proc., šiemet nukris iki 4 proc., rašo BBC. Prieš trejus metus riba buvo 17 proc.
Tačiau „National Grid” nuramino, kad parengė nenumtytų atvejų planus, į kuriuos įeina ir galimybė didelėms įmonėms mokėti už tai, kad šaltais žiemos vakarais jos išjungtų elektrą.
 
Energetikos ministras Matthew Hanckokas atmetė baimes dėl masinių užtemimų ir užtikrino, kad imtasi visų priemonių užtikrinti pakankamiems elektros ištekliams žiemai.
 
Nuo 2012-ųjų, šalyje visiškai arba iš dalies uždarytos 15 elektrinių, taip gerokai sumažinant Jungtinės Karalystės elektros gamybos pajėgumus.
 
Elektros tiekėjas patikino baigiantis derybas su trimis šalies jėgainėmis tiekti papildomą elektros energiją, jei jos poreikis pasirodytų didesnis, nei tikėtasi.
Nerimą kelia ir Rusija. Jei kiltų rusiškų dujų tiekimo Europai sutrikimai, „National Grid” sako gerokai brangesnės dujos į Jungtinę Karalystę galėtų būti importuojamos.
 
Tačiau tai nutiktų „tik kraštutiniu atveju”, užtikrino elektros ir dujų tiekėjas.
 
Jungtinė Karalystė dujų iš Rusijos tiesiogiai neperka, tačiau sutrikus jų tiekimui į Europą, sumažėtų bendras dujų kiekis rinkoje ir tai paveiktų Angliją.
 
„Dabartinis neapibrėžtumas dėl stabilaus dujų tiekimo Rytų Europai dėl besitęsiančios įtampos tarp Rusijos ir Ukrainos gali sumažinti dujų tiekimą ir Europai,” – situaciją aiškino „National Grid”.
Šalis galėtų įsigyti suskystintų gamtinių dujų iš kitų tiekėjų, tačiau tai kainuotų gerokai brangiau ir atsilieptų namų ūkių sąskaitoms.
Tačiau kol kas Jungtinės Karalystės dujų atsargos ir tinklo pajėgumas „gerokai viršija maksimalią numatomą paklausą,” užtikrino operatorius.
 
  

Žymos: Rusija, Elektra, Dujos, Šildymas, Žiema

Komentarai

Naujausi straipsniai