Parengė Eglė MAKUŠKAITĖ   |   2010-04-03

„Ypatingų santykių“ pabaiga?

  
„Ypatingų santykių“ pabaiga?

Buvęs Didžiosios Britanijos ambasadorius JAV, teigia, kad „ypatingų santykių“ era tarp šios šalies ir Didžiosios Britanijos baigta. Esą britams laikas imti rimčiau žiūrėti į situaciją, mat JAV prezidentas Barackas Obama yra ne toks sentimentalus istorinių JAV ir Didžiosios Britanijos santykių klausimu, kaip jo pirmtakai.

="line-height: 150%">Davido Manningo žodžius cituoja ir Žemųjų rūmų specialioji komisija, kuri turi iš naujo persvarstyti dviejų galingiausių angliškai kalbančių šalių santykius.
 
Nors ilgus metus Didžiosios Britanijos ministrai pabrėžė artimus santykius su JAV, tačiau naujoji komisija teigia, kad laikai pasikeitė, ir pokyčiai atsispindi tarptautiniuose santykiuose. Komisija siūlo nustoti vartojus frazę „ypatingi santykiai“, nes ji suteikia nepagrįstų vilčių apie naudą, kurios JK gali tikėtis iš JAV.
 
Jungtinės Karalystės politikams siūloma nustoti romantizavus santykius su JAV ir įgyti praktiškesnį požiūrį. Taip pat komisija pabrėžė, kad JK besąlygiški santykiai su JAV ne kartą yra pakišę koją – tarkim, parama buvusiam JAV prezidentui G. Bushui karo Irake metu itin pakenkė Didžiosios Britanijos įvaizdžiui pasaulyje.
 
Didžiosios Britanijos spauda šokiruota ir tuo pat metu sužavėta komisijos komentarų. Komisijos narių pasakymas, kad pasaulis mato Didžiosios Britanijos valdžią JAV pudelio vietoje privertė šyptelėti net ir tuos, kurie yra įpratę prie labiausiai tiesmukiškų posakių.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai