Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-06-17

Vis mažiau britų pritaria imigracijai

  
Vis mažiau britų pritaria imigracijai Paaiškėjo, kad imigracijai dažniau pritaria aukštąjį išsilavinimą turintys britai.

Per pastarąjį dešimtmetį britų požiūris į imigraciją bei savo tapatybę tapo itin griežtas. Tyrimas atskleidė didėjančią prarają tarp šia tema savo tvirtą požiūrį turinčių žmonių. Jaunų, didmiesčiuose gyvenančių įvairių sričių profesionalų nuomone, migracija naudinga ekonomikos ir kultūros atžvilgiais. Vyresnių, mažesnių miestų rezidentų pažiūros – priešingos, jie dažniausiai smerkia ir niekina imigrantus, skelbė independent.co.uk.

 Pernai net 77 proc. Jungtinės Karalystės gyventojų pasisakė už imigrantų srauto mažinimą. Britų socialinio požiūrio tyrimų tarnyba palygino rezultatus su apklausos, atliktos 1995-aisiais. Paaiškėjo, kad respondentai, tuomet palaikę po truputį augančią imigraciją, dabar griežtai pasisako prieš ją.
Apklausos rezultatai skelbia, kad 6 iš 10 aukštąjį mokslą baigusių apklaustųjų pernai pritarė atvirų durų imigracijos politikai. Tam pritarė vos 17 proc. aukštojo išsilavinimo neturinčių respondentų. Tyrimo autorės Alison Park teigimu, šalis tarsi skyla į dvi D. Britanijas. „Nerimas dėl atvykėlių kyla kartu su svarstymu apie savo tapatybę. Yra ryškus socialinis skirtumas tarp pritariančių ir nepritariančių imigracijai. Britai nebežino, ką reiškia būti britu.“, - kalbėjo statistikos ekspertė.
 
Taip pat apklausos metu paaiškėjo, kad du trečdaliai britų pritaria, jog imigrantai prieš gaudami socialines garantijas ir galėdami pretenduoti į pašalpas, šalyje turėtų išgyventi trejus metus. Ketvirtadalis britų įsitikinę, kad imigrantai į Jungtinę Karalystę atvyksta tik dėl pašalpų. Nuo 2003-iųjų 6 proc. padaugėjo manačiųjų, kad atvykėliai didina nusikalstamumo lygį.
 
Beveik visi apklaustieji (95 proc.) įsitikinę, kad svarbiausia sąlyga nacionaliniam identitetui – kalbėjimas anglų kalba.
 
  

Žymos: imigracija, Apklausa

Komentarai

Naujausi straipsniai