Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-06-17

Vienas didžiausių Jungtinės Karalystės prekybos tinklų planuoja atsisakyti plastiko maišelių

  
Vienas didžiausių Jungtinės Karalystės prekybos tinklų planuoja atsisakyti plastiko maišelių
© Twitter.com

Jungtinės Karalystės mažmeninės prekybos gigantas „Morrisons“ planuoja tapti pirmuoju Didžiosios Britanijos prekybos centru, draudžiančiu plastikines pakuotes vaisiams ir daržovėms, rašo eveningtimes.co.uk.

Pranešama, kad pirkėjai netrukus galės rinktis iš 127 vaisių ir daržovių rūšių, kurias bus galima dėti į perdirbamus popierinius maišelius arba pirkti palaidus.
Šis sprendimas priimtas po 10 mėnesių trukmės bandymų trijose „Morrisons“ parduotuvėse. Per ši laiką nupirktų palaidų vaisių ir daržovių kiekis padidėjo vidutiniškai 40 procentų.
 
Tikimasi, kad kitose parduotuvėse įdiegtas sprendimas paskatins panašų perėjimą nuo maišelių iki palaidų vaisių ir daržovių pirkimo. Skaičiuojama, kad taip per savaitę būtų sutaupoma apie tris tonas plastiko arba 156 tonų per metus.
 
Iš viso 2019 m. planuojama palaidų vaisių ir daržovių skyrius įrengti dar 60-yje „Morrisons“ parduotuvių. Vėliau šie sprendimai ir toliau bus diegiami visoje šalyje kartu vykdant parduotuvių atnaujinimo programą.
 
Nenaudojant plastikinių maišelių bus galima pirkti morkas, bulves, svogūnus, salierus, obuolius, kriaušes, apelsinus, figas, persimonus, granatus, kopūstus, grybus ir kitus produktus.
Drew Kirkas, už vaisius ir daržoves atsakingo „Morrisons“ padalinio vadovas, sakė: „Daugelis mūsų klientų norėtų turėti pasirinkimą vaisius ir daržoves pirkti be maišelių, taigi mūsų parduotuvėse jie tai galės daryti laisvai – nusipirkti tiek didelius, tiek mažus kiekius. Grįžtame prie tradicinio daržovių ir vaisių pardavimo modelio ir tikimės, kad klientai įvertins pasirinkimą", – sakė jis.
 
„Morrisons“ yra vienas iš keturių didžiausių mažmeninės prekybos tinklų Jungtinėje Karalystėje, turintis beveik 500 parduotuvių.
 
  

Žymos: Morrisons, parduotuvė, prekės, plastikas, aplinkos tarša

Komentarai

Naujausi straipsniai